مهرواره در شهرستان خلخال

بانویی تلاشگر که منزل شخصی خود را به خانه قرآن تبدیل کرد و در راستای آموزش قرآن و ترویج حجاب به بانوان کوشیده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مریم طلایی متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان خلخال استان اردبیل است که اقدام به راه اندازی یک خانه قرآنی در منزل شخصی خود کرده است.
او به دلیل عدم وجود مسجد و حسینیه در محله خود، منزل شخصی‌اش را تبدیل به خانه قرآن می‌کند و با هزینه شخصی خود به فعالیت‌های فرهنکی و قرآنی می‌پردازد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در شهرک صنعتی مسکن مهر زندگی می‌کند و در سال ۱۳۹۲ یک هیئت قرآنی جهت آموزش قرآن به بانوان راه اندازی می‌کند.
او علاوه بر آموزش قرآن نسبت به مسائل فرهنگی نیز توجه دارد و در این زمینه نیز اقداماتی را انجام می‌دهد.
این بانوی دغدغه مند به دلیل اینکه اکثر بانوان محله سواد قرآنی نداشتند به آموزش آن‌ها اقدام می‌کند و اکنون موفق شده آن‌ها را تا سطح تجوید پیش ببرد.
وی دختران محله را به رعایت حجاب تشویق می‌کند و در این راستا به آن‌ها چادر هدیه می‌دهد و برای افزایش کرامت بانوان کلاس‌هایی برگزار می‌کند و به روشنگری عواقب بدحجابی می‌پردازد.
خانم طلایی یکسری اقدامات را نیز با کمک خیرین انجام می‌دهد که یکی از آن‌ها شناسایی افراد مستضعف است و در این راستا تعدادی از بانوان را تحت پوشش قرار داده است.


تهیه غذا و ارزاق برای نیازمندان در ماه مبارک رمضان، ذبح گوسفند وتوزیع گوشت آن میان خانواده‌های بی بضاعت و تأمین کمک جهیزیه مختصر برای یک زوج کم برخوردار از دیگر اقدامات این بانوی فعال می‌باشد.