مهرواره در کرمان

حجت الاسلام حسنی‌نیا به انجام کارهای نیکوکارانه در یکی از مناطق حاشیه نشین کرمان مشغول است او با راه اندازی یک خانه هلال احمر، اقدام به انجام ویزیت رایگان و تأمین دارو برای نیازمندان کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام نعمت الله حسنی‌نیا در سال۱۳۶۶ در شهرستان جیرفت متولد شد و اکنون روحانی مستقر در یکی از مساجد حاشیه شهر کرمان است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، از اواخر سال ۱۳۹۵ در این محله که در حاشیه شهر قرار دارد و به گفته او منطقه ای فقیر نشین و صعب العبور است و اکثر ساکنین آن از اقشار مختلفی هستند که در آن سکونت دارند، فعالیت دارد.


او با کمک خیرین و هماهنگی با فنی و حرفه‌ای تعدادی چرخ خیاطی مهیا و کارگاهی راه اندازی می‌کند تا افراد با آموزش خیاطی به اشتغال و درآمد ‌زایی برسند.
این روحانی تلاشگر همچنین فروشگاه و نمایشگاهی در مکان‌های شلوغ شهر از جمله گلزار شهدا برپا می‌کند و در آن محصولات افراد را به فروش می‌رساند تا کمکی به آن‌ها جهت فروش محصولاتشان و رسیدن به درآمدزایی کرده باشد.


وی به دلیل نیاز شدید ساختمان مسجد به تعمیر و بازسازی، با همراهی خیرین اقدام به ساخت یک ساختمان جدید برای مسجد می‌کند که این پروژه در حال اتمام است.


این روحانی فعال همچنین یک خانه هلال احمر راه اندازی می‌کند که اکنون مدیریت آن را برعهده دارد که در آن ماهیانه تعدادی پزشک به ویزیت رایگان نیازمندان و تأمین دارو برای آن‌ها می‌پردازند.
او تلاش‌هایی هم در زمینه ترک اعتیاد معتادان انجام داده است و با کمک سپاه توانسته تعدادی را به کمپ ترک اعتیاد معرفی نماید.
وی همچنین با پا در میانی خود، یک خانواده را که تصمیم بر متارکه داشتند از تصمیمشان منصرف و مشکلات و اختلافات فی‌مابین طرفین را برطرف نمود.
مهمترین مشکل حجت الاسلام حسنی‌نیا کمبود منابع مالی است و با توجه به اینکه در منطقه محروم کرمان مشغول به فعالیت است تأمین هزینه فعالیت‌ها برای او مشکل و گاهی حتی از جیب شخصی خود برای پیشبرد فعالیت‌های مسجد هزینه می‌کند.