مهرواره در شهرستان کازرون

روحانی جوانی که اقدام به ساخت مسکن کرده است و آن‌ها را در چند سال اول زندگی به جوانان نیازمند به صورت رایگان اجاره می‌دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سجاد شریفی متولد سال ۱۳۶۶ و اهل شهرستان کازرون استان فارس است که علاوه بر انجام کارهای خیر به محله محور کردن فعالیت‌های مؤسسات خیریه اقدام کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، به دلیل وجود مؤسسات خیریه متعدد در سطح شهرستان، که در بیشتر مواقع هرکدام کارهای موازی یکدیگر را انجام می‌دادند طرح تخصصی شدن هر مؤسسه را اجرایی کرد تا برخی از این مراکز به مواسات و کمک های مؤمنانه و برخی دیگر به انجام کارهای درمانی و عمرانی اقدام کنند و علاوه بر این هر خیریه تخصصی، چندین خیریه همیار داشته باشد و به صورت محله محور فعالیت کند تا هم انجام کار آسانتر شود و هم افراد نیازمند در چند مؤسسه به صورت مشترک تحت حمایت قرار نگیرند.
او در طرح دیگری برای حل مشکل مسکن جوانان، اقدام به ساخت واحدهای مسکونی کرد تا زوجین نیازمند در سه سال اول زندگی خود در آنجا زندگی کنند و در فاز اول آن ۶ واحد ۷۰ متری طراحی شد و درحال بهره برداری است و کارهای نقدماتی فاز دوم نیز انجام شده است.
این روحانی تلاشگر در زمان شروع کرونا و بعد از تعطیلی مساجد، مسجد حوزه فعالیت خود را به کارگاه تولید ماسک و دستکش تبدیل کرد و اقدام به توزیع ماسک رایگان به کادر درمان و مأمورین شهرداری نمود.


وی همچنین بالغ بر۴۰۰ میلیون تومان بسته معیشتی تهیه و میان نیازمندان کل شهرستان توزیع کرده است.
این روحانی فعال همچنین به توزیع آبمیوه طبیعی به کادر درمان اقدام کرده و در ایام کرونابا همکاری آموزش و پرورش اقدام به خرید تعدادی تبلت و گوشی موبایل کرد و آن‌ها را میان دانش آموزان نیازمند توزیع نمود.


او از روستاها و مناطق محروم نیز غافل نبوده و با تشکیل یک گروه جهادی به توزیع بسته‌های معیشتی میان اهالی روستاها پرداخت همچنین این گروه جهادی برای کودکان این روستاها نیز به دلیل تعطیلی مدارس کارهای فرهنگی و آموزشی انجام دادند.


این روحانی پرتلاش ماهانه به ذبح گوسفند اقدام و آن را میان نیازمندان توزیع می‌کند و تنها در یک‌ماه توانست ۴۰۰کیلو گوشت را میان نیازمندان و خیریه ها توزیع کند.
وی در زمینه کار عمرانی نیز به همراه این گروه جهادی فعالیت هایی را در زمینه تعمیر منازل نیازمندان انجام داده‌است و عمده منابع فعالیت‌های خود را از خیرین و کمک‌های مردمی جذب می‌کند و فقط در موارد محدودی بنیاد برکت و سپاه شهرستان نیز آن‌ها را یاری نموده‌اند.