مهرواره در شهرستان کنگان

مرد تلاشگری که در زمینه کادر سازی و تربیت نیروی انقلابی کوشیده است و در این راستا موفق به تربیت نیروهای بسیاری برای نهادهای مختلف شده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
محمود مؤذن متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان کنگان استان بوشهر و مدیر هیئت فرهنگی مذهبی لواء الزهرا است هیئتی که در سال ۱۳۹۴ تأسیس شده و هدف اصلی از تشكيل آن، کادرسازی و تربیت نیروی انقلابی بوده است.
این هیئت علاوه بر برنامه های مذهبی، در زمینه های فرهنگی، هنری و قرآنی نیز فعالیت می‌کند که همین مسئله موجب عضویت و جذب قشر جوان و نوجوان به آن شده است.
به گفته آقای مؤذن در ابتدا هیئت لواء الزهرا دارای ۳۰ خادم بوده که اکنون ۲۰۰خادم در آن به فعالیت می‌پردازند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در ایام کرونا رویکرد برنامه ها را متناسب با شرایط پیش آمده تغییر داد و جشن ها را به صورت خیابانی و در فضای باز محلات برگزار کرد و با تشکیل گروه سرود همخوانی به اجرای خیابانی در سطح شهرستان پرداختند گروه سرودی که اکنون ۲۷ نفر در آن فعالیت دارند.
او همچنین تعدادی از اعضای این گروه سرود را انتخاب و به کلاس آموزشی قرآن معرفی نمود که ۴نفر از آن‌ها به فینال مسابقات کشوری شبکه قرآن راه یافتند.
هیئت لواء الزهرا اکنون فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و دارای بخش های مختلفی از جمله استودیو صدا، گروه رسانه، صدابرداری و … است و در زمینه تربیتی نیز فعالیت چشمگیری دارد.
فعالیت گسترده این هیئت باعث شده رییس شورای اسلامی شهرستان نیز به عضویت هیئت امنای آن درآید.
کمترین اثر و نتیجه فعالیت این هیئت در زمینه کادر سازی،‌ پذیرفته شدن ۱۰ نفر از اعضای هیئت در دانشگاه امام حسین است و تعدادی نیز در فرمانداری، شهرداری و مجموعه‌های فرهنگی شهرستان مشغول به کار شدند.
هیئت فرهنگی مذهبی لواء الزهرا برنامه های جهادی را نیز دنبال می‌کند و در این راستا قرارگاه جهادی حضرت زهرا(س) را نیز تشکیل داده است و بیش از ۹۰ درصد هزینه های فعالیت‌های خود را از محل خیرین و کمک‌های مردمی تأمین می‌کند.
قرارگاه جهادی حضرت زهرا(س) در ایام کرونا علاوه بر کمک به کادر درمان به ضدعفونی اماکن، پخت غذای گرم و توزیع بسته‌‌های معیشتی نیز اقدام کرده است.
اکنون از دل این مجموعه کادرسازی برای برخی از نهادها، کادر قرآنی و تولیدات هنری مختلفی بیرون آمده است.