مهرواره در شهرستان ایوان

جوان دهه هفتادی که به عنوان مسئول گروه جهادی امام رضا(ع)، در راستای محرومیت‌زدایی از استان خود کوشیده‌است او تاکنون فعالیت های ارزنده‌ای اعم از ساخت‌ و ساز منازل مسکونی، تأمین جهیزیه و خدمات پزشکی را در سطح استان ایلام انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علی اسماعیلی متولد سال ۱۳۷۵ و اهل شهرستان ایوان غرب استان ایلام است که به محرومیت زدایی در استان خود اقدام کرده است.
او استان ایلام را از استان های محروم و کم برخوردار کشور اعلام می‌کند که با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و همین مسئله موجب شده که با گروه جهادی خود در حوزه رفع محرومیت از این استان فعالیت‌هایی را انجام دهند.


مهمترین اقدام آن‌ها ساخت، تعمیر و مرمت منازل مسکونی با کمک خیرین، نهادهای دولتی و بسیج است که در این راستا تاکنون ۷خانه برای نیازمندان ایجاد کرده‌اند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، از سال ۱۳۹۴ وارد این گروه جهادی می‌شود و فعالیت خود در آن را به عنوان مسئول گروه آغاز می‌کند و از بعد از حضورش دامنه فعالیت‌های گروه جهادی امام رضا(ع) از کارهای فرهنگی فراتر می‌رود و به قدری فعالیت‌های ارزنده انجام می‌گیرد که اکنون نقش و تأثیر این گروه جهادی برای اکثریت مردم در استان ایلام کاملا مشهود و ملموس است.
این جوان دغدغه مند به همراه اعضای فعال این گروه جهادی، همچنین ۷ جهیزیه به نوعروسان نیازمند اهدا کرده‌اند و در گروه جهادی خود پزشکانی اعم از پزشک عمومی، دندانپزشک و ماما حضور دارند که خدمات پزشکی رایگان به مردم ارائه می‌دهند.

آن‌ها همچنین ۵۰۰ بسته غذایی بین فقرا و نیازمندان توزیع کرده‌اند و اخیرا اقدام به توزیع ۲۰۰بسته گوشت قرمز کرده‌اند و برای دانش آموزان نیز مشاوره های رایگان برگزار کرده‌اند.
گروه جهادی امام رضا(ع) دارای ۳۰۰عضو فعال است که با کمک‌های مردمی و با حمایت خیرین، سپاه، کمیته امداد و قرارگاه امام رضا فعالیت‌های خود را پیش می‌برند و در روستاهای ایلام خدمت رسانی می‌کنند و در خدمات اجتماعی، عمرانی و برای هر مسئله‌ای که نیاز منطقه باشد و حل آن در توان آن‌ها باشد ورود پیدا می‌کنند.
این جوان پرتلاش به اعتماد زیاد مردم به این گروه جهادی اشاره می‌کند و می‌گوید: به محض اینکه در صفحات فضای مجازی گروه جهادی امام رضا(ع)، از مردم برای حل یک مسئله‌ای طلب کمک می‌شود به دلیل اینکه کارهای ما دیده شده و برای افراد اعتمادسازی شده است همه پای کار می‌آیند و مسئله به زودی حل می‌شود.