مهرواره در شهرستان دره شهر

روحانی پرتلاشی که متناسب با فصول مختلف سال، خدماتی را به افراد بی بضاعت ارائه می‌دهد او با توجه به گرمسیری بودن منطقه خود، به تهیه و تعمیر کولر برای ۴۰ خانواده نیازمند اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مهدی علی‌یاری متولد سال ۱۳۵۲ و اهل شهرستان دره شهر استان ایلام است که کمک به نیازمندان را وظیفه خود دانسته و به خدمت‌رسانی به آن‌ها مشغول شده است‌.
او حدود ۲۰ سال قبل با حجت الاسلام سید حیدر تقوی آشنا می‌شود که به عنوان مبلغ از قم به شهرستان آن‌ها اعزام می‌شده و همواره دغدغه‌اش دستگیری از نیازمندان بوده است.
حالا حاج آقا علی‌یاری کارهای امروز خود را الگو برداری از همان روحانی می‌داند که همواره طلبه‌ها را به انجام کارهای خیر تشویق و این نکته را به آن‌ها گوشزد می‌کرد که کار طلبگی منحصر در مسجد و منبر رفتن نیست بلکه باید برای حل مشکلات مردم نیز اقداماتی را انجام داد.
وی اکنون با تشکیل گروه‌های فرهنگی و جهادی با محوریت مسجد و متناسب با فصول سال، خدمات مختلفی را در منطقه خود ارائه می‌دهد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در راستای شناسایی نیازمندان در محله خود و محله هایی که فاقد روحانی و امام محله هستند، به همراه یک گروه جهادی، به منازل افراد سرکشی کرده و در فصل گرما به دلیل گرمسیر بودن منطقه، پیگیری‌هایی جهت فراهم کردن وسایل سرمایشی برای خانواده‌ها انجام ‌می‌دهند و در ماه مبارک رمضان نیز با جمع آوری کمک های مردمی به خرید و تعمیر کولر تعدادی از نیازمندان پرداختند و توانستند برای بالغ بر ۴۰ خانواده امکان استفاده از وسایل سرمایشی را فراهم کنند.
همچنین تیم عمرانی آن‌ها به کمک بهزیستی، کمیته امداد و سپاه به ساخت سرویس های بهداشتی و تعمیر منزل نیازمندان پرداخته و تاکنون موفق شدند که ۱۰ منزل خانواده‌های بی بضاعت را تعمیر کنند.

آن‌ها همچنین مشکلات افراد نیازمند را در زمینه‌های مختلف بررسی کرده و در حد توان اقداماتی را برای رفع مشکلات آن‌ها انجام می‌دهند.
این طلبه فعال به تشکیل یک صندوق قرض الحسنه و صندوق جمع آوری کمک‌های نقدی نیز برای دستگیری از مشکلات نیازمندان اقدام کرده است.
وی همچنین با اعلام یک فراخوان عمومی، کمک‌های غیرنقدی افراد را جذب کرد و اقلام قابل استفاده آن‌ها اعم از البسه، کفش و لوازم خانگی را پس از جمع آوری و بسته بندی به دست نیازمندان رسانده است.
او مدیر مؤسسه خیریه “۱۱۰ یار مهربان” است و سال‌ها قبل با کمک دوستان خود، این مؤسسه را راه اندازی کرده اند و حالا قریب به ۴ سال است که در این مؤسسه فعالیت می‌کنند اما طبق گفته آقای علی‌یاری، مهرواره محله همدل موجب ایجاد همت مضاعف و انگیزه بیشتر در آن‌ها برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه شده است.
این طلبه تلاشگر اکنون جوانان محلات را پای کار آورده و فعالیت در هرمنطقه را، به جوانان جهادی محله‌ها واگذار کرده و خودش نیز آن‌ها را از لحاظ مالی و غیر مالی حمایت و پشتیبانی می‌کند.