مهرواره در زیرکوه

مرد تلاشگری که در روستاهای مختلف خدمت رسانی می‌کند او علاوه بر میانجیگری در امر مقدس ازدواج به حل اختلافات خانوادگی و ترویج سبک زندگی اسلامی اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
محمد حسینی متولد سال ۱۳۵۶ و اهل شهرستان حاجی آباد استان خراسان جنوبی و مربی پرورشی و عضو شورای هیئات مذهبی است که اقدام به خدمت رسانی به اکثر روستاهای این منطقه کرده است.
او انجام فعالیت‌های خیرخواهانه خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرده است اما از سال ۱۳۸۸ به صورت جدی تری پا در این عرصه گذاشت و گسترده‌تر فعالیت نمود.
این مرد دغدغه مند و دوستانش با دیدن خلأ وجود مراکز قرآنی در منطقه ، به راه اندازی یک مرکز قرآنی در این منطقه اقدام کردند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل به همراه دیگر اعضای فعال منطقه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی شهرستان فعالیت دارند و خدماتشان صرفا مربوط به یک شهر و محله نیست بلکه نمایندگان بسیاری را در روستاها جهت خدمت‌رسانی به اهالی آن‌ها در اختیار دارند.
آن‌ها همچنین جهت ایجاد انسجام بین نیروها، هم افزایی و تبادل تجربیات و اطلاعات آن‌ها با یکدیگر این مرکز قرآنی را راه اندازی کردند مرکزی که برگرفته از هیئت آن‌ها یعنی هیئت انصارالمهدی است.
او با همراهی دوستان خود اتحادیه انجمن‌های اسلامی شهرستان را ایجاد کردند و با کمک اعضای اتحادیه در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، قرآنی و سبک زندگی فعالیت می‌کنند و در مناسبت‌های مختلف کاروان شادی و غم برپا می‌کنند.


ترویج سبک زندگی اسلامی، آموزش هیئت داری در روستاها و مناطق مختلف، برگزاری کلاس‌های قرآنی از قبیل روخوانی، روانخوانی، حفظ، ترجمه، مفاهیم و آموزش نهج البلاغه و صحیفه السجادیه از دیگر اقدامات آن‌ها می‌باشد.
یکی دیگر از فعالیت این اتحادیه، ترویج ازدواج آسان و میانجی‌گری در امر مقدس ازدواج است و به حل و فصل اختلافات خانوادگی و تأمین جهیزیه برای زوجین کم برخوردار نیز اقدام نموده‌اند.


این اتحادیه همچنین با تشکیل یک گروه جهادی به انجام کارهای فرهنگی و عمرانی همچون تعمیر منازل، گچکاری خانه‌ها، لوله کشی و برق کشی منازل نیازمندان می‌‌پردازند.
عمده منابع فعالیت‌های این اتحادیه به صورت مشارکتی و از درآمد شخصی این افراد تأمین می‌شود و در موارد محدودی از خیرین نیز جهت پیشبرد کارها کمک گرفته می‌شود.