مهرواره در علی آباد

حجت الاسلام خرم‌دل با کشت گیاهان دارویی توانسته در ۸ روستا اشتغالزایی گسترده انجام دهد او همچنین با جذب ۳ میلیارد تومان اعتبار، اقدام به رفع معضل کم آبی روستائیان کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام ابراهیم خرم‌دل متولد سال ۱۳۶۶ و اهل روستای زرین گل شهرستان علی آباد از توابع استان گلستان است که در درحوزه ایجاد اشتغال اقداماتی را انجام داده است.
او به دلیل کمبود باران در دو سال اخیر، با پردازش ایده خود، اقدام به کشت آزمایشی گیاهان دارویی کرد و حالا در این کار پیشرفت‌های چشمگیری داشته و توانسته علاوه بر روستای خود، ۸ روستای دیگر را جهت کاشت چنین محصولی پشتیبانی کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل حالا از این کشت، به بازار فروش خوبی دست یافته است و نه تنها در استان خود بلکه در دیگر استان‌ها نیز موفق به فروش این محصولات شده است و برنامه و ایده‌هایی را برای صادرات این محصول در سر می‌پروراند.
حالا به همت او در ۸ روستا گیاهان دارویی کشت می‌شود که میانگین جمعیت این روستاها حدود ۲۰۰خانوار است که ۴۰درصد آن‌ها به کشت چنین محصولی اقدام کرده‌اند و در این زمینه اشتغال خوبی برای افراد ایجاد شده است.

جذب ۳ میلیارد تومان اعتبار برای رفع معضل کم آبی روستاها

این روحانی تلاشگر حدود ۳ سال قبل، فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد و در سال اول، کشت گیاهان دارویی را در زمین اجاره‌ای خودش آزمود و سپس برای راه اندازی این نوع کشت در روستاهای مختلف، به برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه تهیه بذر، نحوه نگهداری و بازار فروش آن اقدام کرد.
وی همچنین به حل معضل کم آبی در روستاها نیز پرداخته و به احداث خطوط انتقال آب اقدام کرده که بالغ بر ۳ میلیارد تومان صرف انجام اینکار شده است که حدود ۴۰۰میلیون تومان آن از طریق کمک‌های مردمی و مابقی بودجه با همراهی خیرین و ارگان‌های دولتی جذب شده است.
او همچنین به راه اندازی یک مرکز تخصصی جهت جمع آوری زکات کشاورزان اقدام کرده است که مبالغ جمع آوری شده را صرف تهیه سبد کالا برای نیازمندان می‌کند.
تأمین جهیزیه برای نوعروسان کم برخوردار و ساخت خانه برای نیازمندان روستاها از دیگر فعالیت‌های او می‌باشد و عموم منابع اقدامات خود را از طریق کمک‌های مردمی جذب می‌کند.از حضور در بیمارستان‌های کرونایی تا انجام غسل و کفن متوفیان

این طلبه دغدغه مند به همراه دوستان خود در زمان شیوع کرونا وارد میدان شدند و در سنگر مبارزه با کرونا دوشادوش جهادگران سلامت به خدمت‌رسانی پرداختند.
آن‌ها علاوه بر حضور در بیمارستا‌ن‌ها به عنوان امدادیار، مدتی نیز برای انجام غسل و کفن متوفیان داوطلب شده‌ و به اینکار خداپسندانه پرداخته‌اند.
او که آرزوی دست یابی به توفیقات مردانی همچون حاج قاسم را دارد، هدف از انجام این فعالیت‌ها را تنها کسب رضایت پرودگار اعلام کرد و از خداوند توفیقات روزافزون را خواستار شد.

از اقدامات این روحانی فعال، مستندی با نام “عبای خاکی” نیز توسط صداوسیما تهیه و در شبکه قرآن نمایش داده شده است.

دیگر رسانه‌ها:

خبرگزاری حوزه