مهرواره در شهرستان رامیان

بانوی فعالی که به انجام فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی در یکی از روستاهای کم برخوردار مبادرت کرده و اقدامات ارزشمندی از جمله اشتغالزایی را انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حکیمه غلامی متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان رامیان استان گلستان و فرمانده پایگاه بسیج است که قریب به ۲۴ سال به انجام فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در یکی از روستاهای این شهرستان مشغول است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، اقدام به برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش آموزان بی بضاعت کرده و برای آموزش آن‌ها از افراد تحصیل کرده روستا استفاده نموده است.
روستای حوزه فعالیت خانم غلامی بیش از ۴ هزار نفر جمعیت دارد که به گفته او اکثریت خانواده‌های آن بی بضاعت هستند.
او در زمینه تأمین معیشت خانواده نیازمندان نیز فعالیت‌هایی را انجام داده و اقدام به تهیه بسته‌های غذایی برای آن‌ها نموده است.
این بانوی تلاشگر با جمع آوری زکات، صدقه و وسایل نو و اضافه خانواده‌ها، اقدام به تأمین جهیزیه برای زوجین کم برخوردار کرده است.
وی همچنین کلاس‌های مختلفی از جمله پرورش قارچ و پرورش گیاهان دارویی را با همراهی فنی و حرفه‌ای برگزار کرده و بدین وسیله توانسته برای تعداد بسیاری از اهالی روستا اشتغال ایجاد کند.
خانم غلامی اکنون با راه اندازی یک کارگاه خانگی با تأیید بهداشت اقدام به بسته بندی محصولات خانگی بانوان روستا کرده و جشنواره‌های مختلفی را جهت فروش این محصولات برپا کرده است.