مهرواره در شهرستان فردوس

آقای خیراندیش با همراه کردن اعضای فعال مسجد محله خود، توانسته اقدامات ارزنده‌ای را انجام دهد ایجاد اشتغال برای بانوان و راه اندازی طرح ” آئینه و شمعدان‌ “‌ جهت تأمین کمک هزینه جهیزیه برای زوج‌های نیازمند از جمله فعالیت‌های آن‌ها می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علی خیراندیش متولد سال ۱۳۶۳ و اهل شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی است که اکنون عضو هیئت امنای مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) این شهرستان است.
او با همراه کردن پایگاه بسیج، کانون فرهنگی هنری فاطمیون، هیئت امنا و هیئت صاحبین زهرا(س) که در مسجد مستقر بودند به تجمیع این ارکان می‌پردازد و همین مسئله موجب می‌شود با همراهی و همدلی یکدیگر کارهای خوبی در این مسجد نوپا انجام شود.
یکی از فعالیت‌های این مسجد تهیه و توزیع سبد‌های غذایی در چند مرحله بود که فقط در ماه مبارک رمضان حدود ۲۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شد.
همچنین آن ها در شب‌های قدر به توزیع یک هزار و ۳۰۰ پُرس غذای گرم در وعده سحری اقدام کردند.
به گفته آقای خیراندیش اکثرجمعیت این محله را افراد جوانی تشکیل می‌دهند که در مساکن مهر ساکن هستند که حدود ۴هزار خانواده در این منطقه مستقر هستند و همین مسئله نیاز منطقه را به حضور یک پایگاه فعال بیشتر می‌کرد.


اعضای فعال این مسجد همچنین طرحی به نام طرح ” آئینه و شمعدان” را در ماه مبارک رمضان برای تأمین کمک جهیزیه راه اندازی کردند و توانستند ۳ فقره کمک جهیزیه به ارزش ۴۰ میلیون تومان به نوعروسان کم بضاعت اهدا کنند و این طرح آن‌ها همچنان پابرجاست و تداوم دارد.
همچنین با همکاری بسیج خواهران در این مسجد به صورت منظم جلسات مشاوره خانواده با حضور کارشناسان مختلف برگزار می‌شود.

همچنین از مهمترین فعالیت‌های این مسجد، جذب یک سرمایه گذار در زمینه تولید فرش بود که موجب اشتغال‌زایی برای بانوان محله شد و در جنب مسجد، یک کارگاه قالی‌بافی راه اندازی شد که ۱۵ نفر در فاز اول مشغول به کار شدند و اکنون ۱۰ نفر دیگر نیز به مجموعه اضافه شده‌اند.
این مجموعه همچنان نیاز به گسترش ظرفیت دارد و قرار است یک بخشی از درآمد این کارگاه، به فعالیت‌های فرهنگی مسجد تزریق شود.
آقای خیراندیش هدف از این اشتغال‌زایی را لبیک گویی به فرمایش و دغدغه مقام معظم رهبری اعلام کرد و گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی که در آن قرار داریم نیاز بود که مساجد به عنوان پایگاه‌های فعال کشور به کمک مردم بیایند تا باری از دوش خانواده‌های نیازمند برداشته شود.