مهرواره در شهرستان ممسنی

روحانی فعالی که برای ادای دین خود به محل تولدش به انجام فعالیت‌های مختلف در محله خود اقدام کرده که ساخت خانه عالم، کمک به ترک اعتیاد ۸ فرد معتاد، تهیه و توزیع بسته های معیشتی و تشکیل یک گروه جهادی از جمله اقدامات او می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام رضا بابایی پور متولد سال ۱۳۵۴ و اهل شهرستان ممسنی استان فارس است که حدود ۵ سال است که در یکی از مساجد این شهرستان به خدمت رسانی و انجام کارهای تبلیغی مشغول است.


او به ساخت خانه عالم که یکی از کمبودهای اصلی این محله بود و همین امر موجب عدم رغبت روحانیون به مستقر شدن در آن شده بود اقدام کرد و به کمک خیرین یک خانه عالم در آنجا ایجاد کرد که اکنون ۸۰ درصد از کار آن پیش رفته است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، مشکلات اجتماعی محله از جمله اعتیاد را نیز شناسایی کرد و با معرفی افراد به کمپ ترک اعتیاد موجب شد اکنون ۸ نفر از آن‌ها اعتیاد خود را ترک کنند و به زندگی عادی خود بازگردند و توانست با اخذ وام از کمیته امداد، آن‌ها را در شغل‌های مختلف مشغول به کار کند.
وی همچنین به همراه همسر طلبه خود، با تشکیل یک گروه جهادی سعی در استفاده از ظرفیت بانوان برای امور مختلف کرد و به تشکیل یک گروه جهادی دیگر متشکل از آقایان و تشکیل هیئت خواهران و برادران به صورت مجزا نیز اقدام نمود.

تهیه و توزیع بسته های بهداشتی، شناسایی بیماران نیازمند و کمک به حل مشکل آن‌ها، همکاری و همراهی با گروه جهادی امام جعفر صادق (ع) در راستای تغسیل تکفین وتدفین اموات کرونایی، کمک به بازسازی منزل افراد بی بضاعت با همت خیرین از دیگر اقدامات او می‌باشد.
این روحانی تلاشگر همچنین با کمک خیرین، در ایام کرونا بسته‌های معیشتی تهیه کرد و در چند مرحله آن را میان آسیب دیدگانی که در مضیقه قرار داشتند توزیع کرد.
او به دلایل خود برای خدمت رسانی به این محله اشاره کرد و گفت: من در این محله متولد شدم و وقتی دیدم این منطقه از لحاظ فرهنگی و مذهبی نیاز به انجام فعالیت‌هایی دارد نتوانستم بی‌تفاوت باشم و سعی کردم دینم را به محله خودم ادا کنم و درحد توان قدم‌هایی برای رفع مشکلات آن بردارم.