مهرواره در شهرستان دهلران

حجت الاسلام قاسمی‌فر به شناسایی مشکلات محله خود پرداخته و همت خود را برای رفع این مشکلات به کارگرفته است اشتغالزایی، دستگیری از یک خانواده نیازمند و تشکیل پایگاه بسیج خواهران از جمله فعالیت‌های او می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام ایوب قاسمی‌فر متولد سال ۱۳۶۹ و اهل شهرستان دهلران استان ایلام است که در مسجد امام رضا(ع) به انجام کارهای خیر مشغول شده است.
او در ایام ماه مبارک رمضان امسال، به شناسایی نیازمندان محله پرداخت و یک خانواده فقیر را شناسایی کرد خانواده‌ای که سرپرست‌ آن‌ها یک خانم مسن بود و ۲ فرزند داشت که تنها محل درآمد آن‌ها یارانه‌ای بود که دریافت می‌کردند و به گفته حاج آقا قاسمی فر بدون کولر و تلویزیون و در یک وضعیت غیر قابل باور زندگی می‌کردند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، یک صندوق حمایتی جهت پرداخت کمک ماهیانه به این خانواده تشکیل می‌دهد و به کمک سپاه شهرستان اقدام به تعمیر کولر آن‌ها می‌کند و با هماهنگی با بسیج، تلویزیون و ارزاقی برای این خانواده تهیه می‌کند.
وی در ادامه دستگیری از این خانواده نیازمند که مشکل پرداخت اجاره بهای منزل خود را نیز داشتند صندوق دیگری تشکیل داده و با جمع آوری کمک های مردمی به صورت ماهیانه اجاره منزل آن‌ها را می‌پردازد.


این روحانی فعال همچنین برای یک جوان ۳۰ساله متأهل که دارای سه فرزند بود اشتغال‌زایی کرده است و از طریق کمک‌های مردمی توانست در ابتدا مقدمات سبزی فروشی در سر چهار راه را برای او فراهم کند و سپس یک مغازه‌ سوپرمارکت برای او راه‌اندازی کرد که در آن میوه و سبزی نیز به فروش می‌رسد و اکنون او توانسته بوسیله اینکار به درآمدزایی خوبی دست یابد.
یکی دیگر از طرح‌ها و فعالیت‌های او تشکیل پایگاه بسیج خواهران در منطقه است منطقه‌ای که فاقد پایگاه خواهران بود و حالا به همت او ۸۰ درصد اینکار انجام شده است و به زودی این پایگاه در محله ایجاد خواهد شد.
حجت الاسلام قاسمی‌فر به انجام برنامه‌های فرهنگی همچون تشکیل حلقه‌های صالحین نیز پرداخته است و برنامه مهرواره محله همدل را مشوقی می‌داند که موجب شد تا به شناسایی مشکلات محله بپردازد و تلاش و همت خود را برای برطرف کردن این مشکلات به کار گیرد.