حجت الاسلام خرام کار خود را از در منطقه حاشیه نشین نجف آباد یاسوج آغار کرد و با سازماندهی نیروهای مردمی، تلاش برای محرومیت‌زایی و رفع فقر را در این محله، کلید زد.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ اگر اطلاعات دقیقی از ذخایر طبیعی و منابع خدادادی استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشید، شاید از اینکه در این مرکزاستان نیز مناطق محرومی وجود دارند تعجب کنید.
بی‌شک گسترش تفکر و حرکت جهادی مردم می‌تواند در کمترین زمان ممکن این استعدادها و ظرفیت‌های درونی را شکوفا کند.
حجت الاسلام سیدعبدالحمید خرام امام محله‌ای است که تلاش دارد با کمک مردم محله خود این باور را به فعلیت برساند و تا جایی که می‌تواند فقر را از چهره دیار زاگرس نشینان بزداید.
وی در منطقه حاشیه نشین نجف آباد، کار خود را شروع کرد و ابتدا سعی کرد یک کادر اجرایی برای این کار فراهم کند؛ افراد کاردان و دغدغه مند را گرد هم آورد و کارها را بین هیئت امنا، کانون مسجد، گروه‌های جهادی و پایگاه بسیج، تقسیم کرد.

هدف خود را کارهای جهادی، محرومیت‌زدایی از مناطق کم برخوردار قرار دادند و تلاش کردند تا با ساخت و ساز و آبادانی و تبلیغ در مناطق کم برخوردار، محرومیت‌های اجتماعی و فقر فرهنگی را از بین ببرند.
با شیوع کرونا مشکلات معیشتی جامعه کارگری و خانوده‌های بی سرپرست و بد سرپرست دوچندان شد؛ فعالیت‌های این گروه نیز با هدایت‌های امام محله سمت و سوی تازه‌ای پیدا کرد.
تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع آن میان نیازمندان، یکی از کارهای متداولی است که حجت الاسلام خرام و همراهانش با کمک خیرین انجام می‌دهند.
با پیگیری‌های صورت گرفته مسئولان کمیته امداد و مرکز نیکوکاری امام رضا علیه السلام و آستان قدس رضوی نیز پای کار آمدند و بنا شد که بخشی از نیازهای خانواده‌هایی که امکانات اولیه زندگی را نیز نداشتند، تأمین کنند.
درمان بیماران فقیر به صورت رایگان، معرفی و تشویق افراد برای مراجعه به مرکز TC (ترک اعتیاد) نیز از جمله کارهایی است که به میزان قابل توجهی با همت این امام و اهالی محله انجام شده است.