نگاهی بر فعالیت‌های امام محله شهر جدید سهند

۵۰۰ نفر از بانوان بی‌سرپرست و بد سرپرست در دوره‌های آموزشی مهارت‌های شغلی مختلف شرکت کردند و به همت امام محله خود بسیاری از این افراد جذب کار شده و به خود کفایی رسیدند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره‌ی محله همدل؛ اهالی مسجد امام حسین علیه السلام شهر جدید سهند در استان آذربایجان شرقی این روزها شاهد فعالیت امام محله جوانی هستند که در راه خدمت رسانی به اهالی محله خود به ویژه اقشار کم برخوردار از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

از ارائه آموزش‌های قرآنی، احکام و معارف اسلامی و آموزش‌های علمی دیگر گرفته تا مسائلی همچون مشاوره خانواده، سلامت و بهداشت، توانمندسازی، کمک به نیازمندان، و … همگی با هدایت حجت الاسلام مجید زرین در این مسجد انجام می‌شود.

به همت او و به منظور اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ نفر از اشتغال‌زایی بانوان بی‌سرپرست و بدسرپرست، کلاس‌های مختلف طب سنتی، حکاکی روی فلز، قالیبافی، چرم دوزی، خیاطی، گلیم‌بافی، امداد و نجات و …برگزار شد.

برای برخی از این افراد نیز زمینه کاری فراهم شد و مشغول به کار شدند؛ بخش قابل توجهی از این بانوان به لحاظ اقتصادی به خود کفایی رسیدند تا حدی که حتی  به مرکز نیکوکاری مسجد نیز کمک مالی می‌کنند.

مدیریت اجرایی مرکز نیکوکاری مسجد با یکی از خانم‌ها است که توانسته اند با محور قرار دادن و بهره مندی از توان بانوان محله، ۶۰۰ خانواده را برای کمک‌های معیشتی تحت پوشش قرار دهند.

در ایام کرونا نیز کارگاهی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان، برای تولید ماسک، گان و روتختی راه اندازی شد که این اقلام را به صورت رایگان در اختیار مردم و بیمارستان‌ها قرار می‌دادند. ارائه خدمات رایگان پزشکی در مسجد، تهیه جهیزیه کامل، ثبت نام ایتام به صورت رایگان در کلاس‌های تخصصی به همراه تهیه لباس و کفش برای آنها، تهیه هشت هزار پرس غذای گرم برای محرومان، برگزاری کلاس های رایگان کنکور برای دانش آموزان بی‌بضاعت و بسیاری دیگر از فعالیت‌های این چنینی با همت این امام محله و با اتکا به ظرفیت‌های بومی محله و اهالی انجام شده است.
طرح افطاری آسان نیز یکی از سنت‌های زیبایی است که در پنج ساله گذشته به صورت مستمر اجرا شده است و در روزهای ۱۹ و ۲۰ رمضان هر سال، برای هزار نفر افطاری تهیه می‌شود.