مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز از اجرای طرح مهرواره محله همدل در این استان خبرداد و گفت: این طرح با رویکرد تقویت زنجیره انسانی برای افزایش امید و خودباوری با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی اجرایی می‌شود.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ حجت‌الاسلام مهدی ولائی‌برحق، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز از اجرای طرح فرهنگی، معنوی مهرواره محله همدل در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: این طرح با رویکرد تقویت زنجیره انسانی برای افزایش امید و خودباوری با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی اجرایی می‌شود.

وی افزود: پس از طرح مواسات و همدلی که سال گذشته با هدف همدلی مردم در رفع نیازها و رسیدگی به آسیب دیدگان کرونا اجرا شد، مهرواره محله همدل به عنوان مرحله بعد با بهره‌گیری از منویات رهبر معظم انقلاب طراحی و درحال اجراست.
این مسئول بیان کرد: طرح مهرواره محله همدل حل مشکلات مربوط به حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، آموزشی، خانواده، مذهبی، زیرساختی، زنان، اخلاقی، رسانه و هویت‌بخشی، سبک زندگی و سلامت، حقوقی، گفتمان انقلابی و فرهنگی ایرانی اسلامی، پیشگیری از فساد و انحراف عملکرد را در محله‌ها دنبال می‌کند.
ولائی‌برحق گفت: کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، مؤسسه‌های تبلیغی و سایر گروه‌های مردمی پس از بررسی مشکلات و آسیب‌ها، مشکلات محله خود را با محوریت و رهبری امام جماعت محله در سامانه مهرواره ثبت می‌کنند و با برنامه‌ریزی، اقدامات لازم را در راستای رفع مشکل انجام می‌دهند که این اقدامات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری پایش و داوری می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز اضافه کرد: در مرحله شهرستانی و استانی مهرواره ۷۰ درصد امتیازات تیم شرکت‌کننده از سوی گروه پایش و ۳۰ درصد از سوی مردم اعطا می‌شود و در مرحله کشوری ۷۰ درصد امتیازات از سوی مردم است.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری ایکنا