مهرواره در بوشهر

حاج آقا قادری تمام تلاش خود را به کار گرفته تا جایگاه مسجد را به عنوان قلب محله و مکانی برای حل مشکلات افراد تثبیت کند و در این زمینه اقدامات مختلفی را انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد قادری متولد سال ۱۳۷۰ و اهل شهرستان بوشهر است و حدود سه سال است که در مسجد شهید مصطفی خمینی به انجام فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مشغول است.
او توانست با اقدامات خود جایگاه مسجد را به عنوان قلب محله تثبیت کند و حدود ۵ مسجد را کنار یکدیگر قرار داد تا با همکاری هم بتوانند فعالیت‌های مختلفی را پیش ببرند علارغم اینکه هرکدام از این مساجد به صورت محله محور فعالیت داشته باشند و مسائل و مشکلات محله و محدوده خود را شناسایی و برای حل آن اقداماتی را انجام دهند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، برای ایجاد امنیت در مکان‌های آسیب‌زا محله همچون پارک محله گشت‌هایی با کمک پایگاه بسیج قرار داد و همین اقدام او سطح امنیت محله را به صورت چشمگیری افزایش داد.
وی در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیز با شناسایی ۶۰ خانواده نیازمند به صورت ماهانه به آن‌ها بن نقدی اعطا می‌کند و اقلام مورد نیاز را تهیه و میان نیازمندان توزیع می‌کند.
این روحانی تلاشگر همچنین به‌جای اعطای صدقه و کمک‌های بلاعوض به نیازمندان و برای حفظ شأن آن‌ها، وام‌های قرض الحسنه را بویژه در زمینه درمان و خرید کالا با مدت طولانی و قسط‌های ناچیز به نیازمندان اعطا کرد که این مبالغ در چرخش است و همین موجب می‌شود که بتواند از تعداد بیشتری دستگیری کند.
او همچنین به امور خانواده‌های ساکن در یکی از عمارت های قدیمی محله که شرایط نامناسبی داشتند رسیدگی کرد و برای آن‌ها که توان ساخت آشپزخانه و سرویس بهداشتی نداشتند با تهیه مصالح و با کمک گروه‌های جهادی به ساخت رایگان این امکانات اقدام کرد.


این روحانی فعال به‌دلیل کمبود منابع در زمینه انجام فعالیت‌های فرهنگی و خدمات اجتماعی، به راه اندازی طرح شبکه بازیافت اقدام کرد و با کمک اعضای فعال مسجد به فرهنگ سازی در محله اقدام کردند و چندین پیش عملیات در زمینه جمع آوری کاغذ و پلاستیک انجام شد و توانستند بخشی از بودجه لازم جهت انجام فعالیت‌ها را از این طریق به دست آورند.
آن‌ها همچنین بوسیله کمک‌های مردمی و استفاده ازخیرین، سایر منابع خود را به دست می آورند و از طریق رسانه فعالی که در مسجد ایجاد کرده اند به ارائه گزارش فعالیت‌های خود می‌پردازند.
حجت الاسلام قادری کلاس های کمک درسی،معارفی و تربیتی همچنین برنامه‌های ورزشی را نیز تا قبل از شیوع کرونا در مسجد برگزار کرده است و کلاس های تربیتی را در زمان بین طلوعین برپا می‌کرد که همین امر موجب حضور بچه ها و خانواده‌هایشان در نماز صبح مسجد شده بود.
او اکنون در نظر دارد با راه اندازی مجدد باشگاه ورزشی مسجد به برگزاری کلاس های مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کند و هدفش این است که مسجد محل رجوع افراد باشد و مشکلات مردم در آن برطرف شود.