مهرواره در آران و بیدگل

آقای باقری با اجرای طرحی مبتکرانه در تلاش است که فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در بین دانش آموزان ترویج دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علیرضا باقری متولد سال ۱۳۴۹ و اهل شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان است که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کوشیده است.
او که مدیر مدرسه یکی از محله های پرجمعیت و محروم این شهرستان است به دلیل ضعف دانش آموزان در روخوانی با همراهی روحانی محله اقدام به اجرای طرح کتابخوانی کرده است.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در چند مرحله این طرح را اجرا کرد و کُتبی را به عنوان هدیه به کودکان اعطا نمود.
او در ماه مبارک رمضان با در اختیار گرفتن خودرویی از شهرداری و تزئین آن با نقش و نگار عروسکی در محله‌ها حضور یافت و متناسب با شرایط سنی افراد به آن‌ها کتاب هدیه داد.
این مرد دغدغه مند همچنین اقدام به برگزاری مسابقاتی از محتوای این کتب کرده است و جوایز مختلفی همچون دوچرخه و… با همکاری سپاه، فرهنگ و ارشاد، شهرداری و آموزش و پرورش تهیه و به دانش آموزان اعطا نموده است.


او این طرح را در سه منطقه شهرستان اجرا کرد و از فضای مجازی برای اطلاع رسانی آن بهره گرفت و در تهیه کتاب برای اجرای این برنامه نیز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آن‌ها را یاری نمود که برخی از این کتب به صورت امانی و برخی به عنوان هدیه در اختیار کودکان قرار داده شد.
این مدیر دلسوز، انجام کارهای فرهنگی را مهمترین دغدغه خود اعلام می‌کند اما در زمینه عمرانی نیز اقداماتی را انجام داده است و در طراحی یک مجموعه ورزشی نقش داشته که این مجموعه اکنون آماده بهره برداری می‌باشد.
او همچنین به برگزاری نمایشگاه آیینی حضرت زهرا (س) اقدام کرده است نمایشگاهی که حدود ۱۵ سال است به صورت متداول در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به همت او و اعضای فعال محله برگزار می‌شود.