مهرواره در سردشت

روانشناسی که در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش سطح آگاهی مردم تلاش‌های ارزنده ای دارد او تاکنون پرونده های بسیاری را در زمینه طلاق به سازش ختم کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، احمد عبدالله زاده متولد سال ۱۳۵۵ و اهل شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی و از هموطنان اهل تسنن است که در راستای کاهش طلاق و استحکام خانواده ها تلاش های ارزنده‌ای دارد.
او کارشناس ارشد روانشناسی بالینی است که از سال ۸۹ با راه اندازی مرکز مشاوره، همکاری با بهزیستی را آغاز کرده و به برگزاری کارگاه‌های پیش از ازدواج اقدام نمود و برای حفظ بنیان خانواده ها طبق الگوی اسلامی برای افرادی که در آستانه ازدواج قرار دارند کارگاه‌های مختلفی اجرا می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، به عنوان مدرس و مربی در سطح شهر و روستاها برای افزایش آگاهی عمومی مردم و کاهش طلاق اقداماتی را انجام می‌دهد.
وی سپس در سال ۹۶ با دادگستری شهرستان خود در حوزه مشاوره قبل از طلاق همکاری می‌کند بدین صورت که پرونده های طلاق، پیش از رأی قاضی به این مرکز ارجاع داده می‌شود تا برای زوجین چند جلسه مشاوره برگزار شود، جلساتی که گاه به توافق زوجین و منصرف شدن آن‌ها از طلاق منجر شده است.
آقای عبدالله زاده توانسته در سال ۹۷، حدود ۱۷ درصد در سال ۹۸، ۱۶ درصد و در سال ۹۹، حدود ۱۶/۵ درصد سازش سالیانه در شهرستان خود ایجاد کند که این سازش ها در مرحله آخر و بعد از قطعیت تصمیم زوجین بر طلاق اتفاق افتاده است که به گفته خودش این میزان سازش نسبت به درصد سازش کشوری که ۱۴درصد و درصد سازش استانی که حدود ۱۲ درصد بوده بالاتر است.
این مرد تلاشگر به هدف اصلی خود از انجام اینکار اشاره کرد و گفت: دغدغه اصلی جامعه ما بحث طلاق و فروپاشی خانواده هاست و به نظر من هرکس باید در حد توان خود برای پیشگیری از آن تلاش کند، من هم به عنوان روانشناس در خط مقدم این حوزه قرار دارم و برای همین نسبت به انجام اینکار احساس مسئولیت کردم.
وی همچنین مطابق با تجربیات خود، علل عمده طلاق‌ها را در عدم آگاهی درست مردم از ازدواج دانست و مسائل اقتصادی و فضای مجازی را از مشکلاتی دانست که به اکثریت طلاق‌ها دامن زده است.
این روانشناس فعال در پایان، برگزاری مهرواره محله همدل را برنامه مناسبی اعلام کرد و آن را موجب ارائه و دست‌یابی به راهکارهای بومی برای حل مشکلات هر منطقه دانست.