حسن صفری مردی تلاشگر است که به کمک خیرین، اقدام به تأمین جهیزیه و برگزاری جشن ازدواج برای ۸۰ زوج نیازمند کرده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حسن صفری اهل سربیشه استان خراسان جنوبی است که با همراهی مجمع خیرین ازدواج و به نمایندگی از آن‌ها اقدام به تهیه و توزیع ۸۰ سری جهیزیه در مناطق مرزی بخش دُرح کرده است.
او بعد از سفر یکی از خیرین اصفهانی به این استان، او را برای سرکشی به مناطق مرزی استان دعوت می کند و سپس جلسه ای در راستای تشکیل مجمع خیرین ازدواج برپا می‌کند.


با همت این مرد و جمعی دیگر از افراد همچون امام جمعه شهرستان، مجمع تشکیل می‌گردد و سپس به تهیه جهیزیه‌ تقریبا کامل برای افراد نیازمند اقدام می شود.
آقای صفری به کمک خیرین، اقلام را مستقیم از خود کارخانه خریداری می‌کنند و برای حفظ عزت نفس عروس و داماد، مبلغی بسیار ناچیز نیز از خودشان دریافت و در سه مرحله برای ۸۰ زوج، جهیزیه خریداری می‌کنند.
این مجمع بعد از تهیه جهیزیه و اقلام مورد نیاز، جشنی مفصل برای این زوجین با حضور خانواده هایشان و به همراه ضیافت شام برگزار می‌کند و هدیه ای را برای زوجین در نظر می‌گیرد.


این مراسم برای ۶۰ زوج برگزار شده بود و اخیرا نیز طی دو مراسم برای ۲۰ زوج دیگر این جشن برگزار شد.
به گفته آقای صفری از این مراسمات که بسیار شاد و در چارچوب ضوابط دینی برگزار شده، عکسبرداری و فیلمبرداری هنری نیز از هریک از زوجین به صورت جداگانه تهیه و تندیس یادمان این جشن نیز به آن‌ها اهدا می شود.


این منتخب شهرستانی مهرواره محله همدل، از تداوم این کار خبر داد و گرانی و نوسانات قیمت بازار را علت کند شدن فعالیت های این مجمع عنوان کرد.
او همچنین در تشریح شناسایی زوجینی که مشمول این طرح شده اند، گفت: از تمام کسانی که در این طرح ثبت نام کردند، به صورت میدانی تحقیق صورت گرفت و افرادی که شرایط قرار گرفتن در لیست را داشتند مشخص شدند اما علاوه بر مشمولین، به همه افراد حتی کسانی که از شرایط مالی خوبی برخوردار بودند اعلام شد که اگر تصمیم دارند به همراه این زوجین، مراسم خود را به صورت ازدواج آسان برگزار نمایند می‌توانند اقدام کنند که حدود ۸ زوج دیگر هم از این طریق مراسم خود را با این افراد برگزار کردند.

این مرد تلاشگر همچنین به مشکلات یکی از زوجین اشاره کرد و گفت: ازدواج باعث جلوگیری از بسیاری از آسیب‌ها می‌شود اما گرانی ها باعث شده تمایل جوانان به ازدواج کم شود ضمن اینکه کاهش ازدواج موجب کاهش فرزند آوری نیز می‌شود؛ افزایش و رشد جمعیت نیز یکی دیگر از اهداف و دغدغه‌های ما می‌باشد.
او به همراه تعدادی از فعالین دیگر در بحث اطعام عید غدیر سال گذشته ۱۸هزار پرس غذا تهیه و توزیع کردند و امسال هم در حال پیگیری برای تهیه و توزیع غذا در این روز مبارک هستندو امید دارند تا تعداد این غذاها را افزایش دهند.
آقای صفری و دوستان وی از سال گذشته تا کنون ۱۰۰۰بسته غذایی نیز تهیه و توزیع کرده‌اند که به گفته وی افراد دریافت کننده این سبدها کسانی هستند که مددجوی هیچ نهادی نیستند.