واسطه‌گری در ازدواج یکی از توصیه های دین اسلام است و مورد تأکید پیامبر اکرم(ص) است؛ خانم طاهر نژاد از سال ۸۰ به این کار اهتمام دارد و تا کنون توانسته بیش از ۲۰۰ زوج جوان را به یکدیگر معرفی کند.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، زهرا طاهر نژاد بانویی از خطه بردسکن خراسان رضوی است که واسطه امر خیر جوانان و در واقع بخت گشای آنان می باشد.
او که اکنون به دلیل فعالیت های ارزنده خود یکی از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره نیز می باشد از سال ۱۳۸۰ این کار را شروع می‌کند و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ مورد را به یکدیگر معرفی کرده که منتهی به ازدواج شده است.
طاهرنژاد در رابطه با معرفی اولین مورد به یکدیگر برای ازدواج می گوید: اولین مورد را در سن ۲۴ سالگی همزمان با تولد دخترم به یکدیگر معرفی کردم که داماد از لحاظ مالی، مشکلات زیادی داشت به همین دلیل هدایایی که برای به‌دنیا آمدن فرزندم به بنده داده بودند را صرف خرید ملزومات ازدواج آن‌ها کردم.
او در خصوص چگونگی تهیه بقیه هزینه‌های این ازدواج گفت: با کمک برادرم و همسرش مراسم عروسی و جهیزیه آن ها را نیز مهیا کردیم و حالا گروه چهار نفره‌ ای متشکل از همسرم و برادر و همسر برادرم برای انجام اینگونه از کارها تشکیل داده‌ایم.
فرزند اولین موردی که با معرفی این بانو ازدواج کرده بودند به تازگی به خانه بخت رفته و سن او تاحدودی نماینگر سابقه کار خانم طاهرنژاد است.
زهرا طاهر نژاد سعی دارد علاوه بر معرفی افراد به یکدیگر مشکلات آن ها را نیز در حد توان برطرف نماید و از لحاظ مالی نیز آن‌ها را حمایت کند.

این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل به همراه همسر خود در حل مشکلات و اختلافات خانوادگی افراد نیز وساطت ‌می‌کنند تا کمکی به حفظ بنیان خانواده ها کرده باشند.
خانم طاهرنژاد که مهریه خود را ۱۴ سکه تعیین کرده بود، حالا زندگی موفقش الگویی برای سایر جوانان فامیل شده و آن‌ها هم با توصیه‌های او، مهریه خود را به همین میزان قرار می‌دهند و این مسئله به عرف فامیلی آن‌ها تبدیل شده است.
او همچنین در پایگاه بسیج و دوره های قرآنی کمک هزینه هایی را برای تأمین جهیزیه جوانان نیازمند جمع آوری کرده و تورم و نوسانات قیمت بازار در چند سال اخیر را به عنوان یکی از مشکلات اساسی در تأمین جهیزیه جوانان اعلام می‌کند.
اقدامات این بانوی دغدغه‌مند به همین‌جا خلاصه نمی‌شود بلکه او خانواده ای را تحت پوشش قرار داده که مشکلات مالی شدیدی داشتند و صاحب سه فرزند سه قلو شده اند و سعی دارد این خانواده را نیز از لحاظ مالی و از همه جهت حمایت کند.
منتخب شهرستانی مهرواره محله همدل تا قبل از شیوع کرونا، خانواده های بی بضاعت و زنان بی سرپرست و یا فرزندان خانواده هایی که به دلایل مختلف امکان سفر نداشتند را به سفر زیارتی مشهد می‌برد تا حال خوب و لذت سفر معنوی را به آن‌ها بچشاند.
او قصد دارد این مسیر را با قدرت بیشتر ادامه دهد و طرحی را برای اجرا در ذهن دارد که درصورت اعطای مجوز بهزیستی سعی در عملیاتی کردن آن دارد، طرح ایجاد مرکزی جهت نگهداری افتخاری و موقت سالمندان و فرزندان معلول برای خانواده هایی که قصد سفر دارند اما به خاطر نگهداری سالمند و فرزند معلول خود امکان سفر رفتن ندارند.