مهرواره در قائن

مرد دغدغه مندی که در حد توان سعی در گره گشایی از مشکلات افراد دارد او تاکنون اقدام به تأمین جهیزیه برای نوعروسان سادات کرده و در زمان شیوع کرونا نیز نقش موثری در تزریق روحیه امیدواری به مردم داشته است.

به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام علی یعقوبی متولد سال ۱۳۵۴ و اهل شهرستان قائن از توابع استان خراسان جنوبی است.


او روحانی مسجد عسگریه این شهرستان است که به انجام کارهای نیکوکارانه مشغول است و سعی دارد در حد توان گره گشای مشکلات مردم باشد.
این روحانی فعال که از طلبه های طرح هجرت نیز می‌باشد با کمک خیرین به تهیه جهیزیه برای نوعروسان ساداتی که کم بضاعت هستند اقدام کرده و‌ کمک به بیماران بی بضاعت و نیازمندان از دیگر فعالیت های ارزنده او می‌باشد.
او در ایام کرونا نیز تمام تلاش خود برای خدمت رسانی به مردم را به کار گرفته و همواره سعی در تزریق امید به بیماران کرونایی و آموزش رعایت نکات بهداشتی به مردم داشته است.


این روحانی فعال همچنین با همراهی جوانان، در یکی از روستاهای شهرستان خود به احداث یک حسینیه دو طبقه با ۴۰۰ متر زیر بنا اقدام نموده است.
وی اقدامات خیرخواهانه خود را خلاصه به شهرستان خود نکرده و در طول هفته در شهر قائن و در آخرهفته ها در روستاهای اطراف به صورت خودجوش فعالیت می‌کند.
آقای یعقوبی دارای ۴ فرزند است که پسر ارشد او همچون پدر، طلبه است و دخترش نیز به تازگی ازدواج کرده و علی‌رغم تلاش هایی که برای تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند دارد هنوز نتوانسته برای دختر خود جهیزیه مهیا کند.
وی عمده ترین منابع مالی کارهای خود را از کمک های مردمی تأمين می‌کند و به آسیب پذیر بودن منطقه خود، خشکسالی و کمبود محصولات کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و همراهی مردم را در این شرایط نامناسب اقتصادی اقدامی بزرگ و ارزشمند دانست.


این روحانی زحمت‌کش اگرچه به روند برگزاری مهرواره محله همدل نقدهایی دارد اما به طور کلی این پویش را اقدامی ارزشمند و میدانی برای تبادل اطلاعات، یادگیری و الگوگیری از افراد دانست و اصل برگزاری چنین برنامه ای را تحسین کرد.