مهرواره همدلی در نهاوند

حجت الاسلام زمانیان روحانی دغدغه مندی است که اقدام به حل اختلافات خانوادگی و طایفه ای در یک روستای محروم کرده است و با اقدام به موقع و هوشمندانه خود مانع از بروز مشکلات دیگر شده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حمید زمانیان روحانی دهه هفتادی و اهل شهرستان نهاوند استان همدان است که حدود دوسال است در یکی از روستاهای محروم این استان مشغول به خدمت رسانی است؛ روستایی که حدود هزار و چهار صد نفر جمعیت دارد.


این روحانی شجاع و دغدغه‌مند، بعد از شیوع کرونا، اقدام به تهیه و توزیع بسته های معیشتی کرده است و تاکنون تقریبا هرماه توزیع این بسته ها در دستور کارش قرار داشته و برای حل مسائل زیرساختی روستا نیز اهتمام ویژه ای داشته است.
یکی از کارهای مهم این برگزیده شهرستانی مهرواره محله همدل، حل اختلافات خانوادگی و طایفه ای این روستا است چرا که در آن اختلافات خانوادگی و طایفه ای بسیاری وجود دارد.


او چند روز پیش اقدام به حل اختلاف خانوادگی یک مادر با دو فرزندش نمود که بر سر ارثیه اختلافاتی پیدا کرده بودند همچنین یک بانوی مصمم برای طلاق و جدایی از همسرش را منصرف و به زندگی خود باز می‌گرداند.
همسر این روحانی نیز در حل اختلافات مردمان این آبادی نقش زیادی داشته است و همواره پیگیر حل مشکلات بانوان روستا نیز بوده است.

همچنین تلاش های حجت الاسلام زمانیان موجب شد دو خانواده به شدت نیازمند این روستا تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیرند؛ وی در کنار این دست فعالیت ها تلاش های ارزنده ای در زمینه ایجاد اشتغال داشته است و به کمک خیرین اقدام به اعطای وام اشتغال برای ایجاد دامداری نیز کرده است.
این طلبه جوان برای کار جهادی به روستا آمده است؛ عمده ترین مشکل این روستا را در مسائل فرهنگی آن می‌داند و تمام تلاش خود را برای حل این معضل به کار گرفته است.