احمد لطفی فرمانده پایگاه بسیج و از منتخبین شهرستانی مهرواره که در عرصه امیدبخشی به نیازمندان و حمایت از ضعفا، دستورات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، احمد لطفی از اهالی شهرستان میاندوآب واقع در استان آذربایجان غربی، از جمله خیرین پرتلاشی است که مسجد و هیئت مذهبی را پایگاهی در جهت مواسات و همدلی و همراهی با قشر ضعیف و توزیع بسته‌های معیشتی قرار داده است.


وی پس از شیوع کرونا برای اجرایی ساختن منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر به میدان آمدن مردم در راستای تحقق مواسات و همدلی، کار خود را آغاز کردو موفق شده است در طول این مدت ۱۴ مورد رزمایش را ویژه کمک به نیازمندان برگزار نماید.
این منتخب شهرستانی مهرواره محله همدل می گوید: در این مسیر هیج نهاد و ارگانی ما را یاری نکرد و تنها با تکیه بر هیئت ها و خیرین در طرح مواسات وارد میدان شدیم تا دغدغه رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنیم.
وی مهم ترین هدف خود را رسیدگی به اقشار ضعیفی می داند که در شیوع کرونا دچار آسیب های زیادی شده بودند و همدلی با این عزیزان را وظیفه ای مهم برای خود برمی شمارد؛ لطفی با شناسایی خانواده های نیازمند توانسته برنامه های خوبی در این منطقه در راستای رسیدگی به قشرهای آسیب پذیر اجرایی کند.
این منتخب شهرستانی مهرواره کمک های کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام را ظرفیتی مهم در رسیدگی به افراد ضعیف می داند اما بر این باور است تا وقتی که بر کمک های مردمی و خودجوش تکیه نشود، نمی توان در جهت فقرزدایی و رفع محرومیت گام برداشت.


وی امیدبخشی به نیازمندان و حمایت از ضعیفان را رویکردی مهم می داند و در این باره نیز تلاش های خوبی داشته و کمک های زیادی به مردم منطقه ارائه داده است تا جایی که بسیاری از خانواده های ضعیف در پایان ماه چشم انتظار این کمک های معیشتی هستند.
احمد لطفی یکی از برنامه های مهم خود را توزیع ۱۰۰ بسته گوشتی و بسته های معیشتی در اعیاد قربان و غدیر برمی شمارد و در این خصوص با همراهی خیرین سه قربانی به مبلغ ۱۷ میلیون تومان با همراهی خیرین خریداری کرده است.
توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی نیز علی رغم مشکلات اقتصادی و دشواری های فراوان تعطیل نشد؛ همان طور که در عید نوروز و شب یلدا نیز با اعطای بسته های کالا، به حمایت از نیازمندان پراخت.
این فعال جهادی با اشاره به کمک های مردمی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در حمایت از نیازمندان بیان کرد: بنده به عنوان فرمانده پایگاه بسیج و مسئول هیئت مذهبی و عضو شورای هیئت های مذهبی به مدت ده سال افتخار حضور در هیئت محبان علی اکبر(ع) و جلب اعتماد مردم در کمک به نیازمندان را دارم.
وی در بدترین شرایط نیز هیئت ها را تعطیل نکرد و با برگزاری مراسم در فضای باز، از ظرفیت های مردمی در رفع مشکلات نیازمندان بهره گرفت؛ هر چند کمک های چندانی از سوی مسئولان و نهادها دریافت نکرده است و اعضای هیئت با محوریت امام جماعت چنین اقداماتی را پیش برده اند.

این فرمانده پایگاه بسیج با سخت ترین مشکلات به کار پرداخته و علی رغم مشکلات، کار خیر را تعطیل نکرده است؛ علاوه بر کمک به نیازمندان، در ایام عید نوروز برای خانواده شهدا نیز به نیابت از اهالی کارهای خیری را انجام داد که خانه تکانی دو خانواده شهید بزرگ با حضور بچه های هیئت و پرداخت اجاره بها برای دو خانواده شهید از این جمله هستند.


همچنین پرداخت هزینه یک عمل جراحی برای نیازمندی به مبلغ ۵ میلیون تومان و پرداخت هزینه درمان دو دیالیزی به مبلغ ده میلیون تومان از دیگر اقدامات است که به صورت آتش به اختیار با هماهنگی تبلیغات اسلامی و هیئت انجام می پذیرد.
در این مسیر ارزشمند ۵۰ نفر از خیرین در مشاغل مختلف این فرمانده بسیج را حمایت می کنند، به گفته وی در راه، تلاطم و افت و خیزهای زیادی وجود داشت و حتی در اوایل کار، کمیته امداد ایراداتی گرفت اما چشم انتظاری خانواده های نیازمند سبب شد تا این فعال جهادی دست از تلاش برندارد.
وی حمایت رسانه ها را در مسیر حمایت از ضعفاو نیازمندان و انعکاس فعالیت های خیرخواهانه را خواستار شد و عنوان کرد: کانون های فرهنگی در منطقه زیاد است و اما به لحاظ تعدد نیازمندان دچار مشکلاتی هستیم؛ بچه های جهادی با هزینه خودشان وارد میدان شده اند اما باید مورد حمایت قرار می گیرند تا بتوانند این مسیر را ادامه بدهند.