حجت الاسلام مظلومی یکی از روحانیون و منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است که در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان روستا و جلوگیری از مهاجرت آن ها به شهر تلاش‌های ارزشمندی داشته است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام مجتبی مظلومی روحانی مستقر در روستای آهق از توابع شهرستان مراغه آذربایجان شرقی است و از همان ابتدای ورود به روستا با بررسی وضعیت اجتماعی و فرهنگی آن به احصای نیازها و دغدغه های مردم پرداخت؛ وی یکی از مشکلات جدی در این منطقه را کوچ اهالی روستا به شهر می داند.
از این رو این روحانی تلاشگر به آسیب شناسی و ارزیابی عوامل مختلف پرداخت و مهم ترین مشکل را کم آبی دانست که به علت کم کاری برخی از مسئولان موجب شده بود تا اهالی روستا به شهر مهاجرت کنند.
حجت الاسلام مظلومی در این باره تلاش هایی را آغاز کرد و حتی راهکارهایی را به استانداری و مسئولان ارائه داد و با همراهی بنیاد برکت توانست اتفاقاتی در جهت معیشت مردم رقم بزند و با پیگیری وی طرح اشتغال به صورت پایلوت در روستا شروع شد.


تلاش های این روحانی در ایجاد اشتغال جواب داد و از تعداد ۱۰۰ درخواست وام اشتغالزایی ۲۶ نفر توانستند وام را دریافت و شغل مورد نظر خود را راه اندازی کنند؛ از این تعداد ۵ نفر را بانوان تشکیل می دهند که در مشاغلی همچون شیلات و دامداری فعالیت می کنند.
این منتخب مهرواره همچنین کمک هایی برای نیازمندان با همراهی خیرین جمع آوری کرده است؛ وی با اجرای طرحی خانواده های نیازمند را شناسایی و برای آن ها شناسنامه هایی طراحی کرده است تا کمک ها به دست نیازمندان واقعی برسد.
در میان افراد شناسایی شده ۸۰ نفر از کار افتاده بودند؛ کمک ها به تدریج شروع شد و در شرایط کرونایی با کمک خیرینی که توسط این روحانی جهادی جذب شدند، در مجموع بسته های معیشتی به ارزش ۹۸ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان تهیه و به این خانواده های نیازمند اهدا شد.

حجت الاسلام مظلومی توانسته است در رایزنی هایی که با بنیاد برکت و بنیاد علوی داشته، کارت های هدیه را تدارک ببیندو از سوی دیگر بسته های بهداشتی با ارزش ۳۰ هزار تومانی را طراحی و همه را در بین نیازمندان روستا توزیع کند.
وی با توزیع ۲۸۰۰ پرس غذای گرم و و اهدای ۴۵۰ بسته نان و خرما به اهالی روستا در هر هفته، کمک های خوبی را به اهالی از جمله افراد بالای ۶۰ سال ارائه کرده است.
روستای آهق در ۱۰ کیلومتری شهر با کمبودهای زیادی مواجه است و همین سبب شده است تا حجت الاسلام مظلومی مهم ترین هدف خود را بر رفع محرومیت آن تنطیم کندو در این راه از هیچ اقدامی دریغ نمی کند.
در این روستا اهالی ارتباط خوبی با روحانیان دارند و همین امر باعث شده سطح آسیب ها در آن بسیار پایین باشد و در جهت تولید و اشتغال سرمایه گذاری های خوبی اتفاق بیفتد؛ فقدان شغل، آسیب‌های زیادی به دنبال دارد و در افزایش اعتیاد تاثیر گذار است، بنابراین مهمترین کار این روحانی تلاشگر اشتغالزایی است.