بانویی که منجی نوزادان است

خانم زرین کار تاکنون جلسات مشاوره بسیاری را برای افرادی که قصد سقط جنین خود را دارند برگزار کرده است و از خانواده هایی که به دلیل شرایط اقتصادی توان نگهداری فرزند خود را ندارند حمایت می کند تا آن ها را از انجام این اقدام ناپسند که حکم قتل را دارد منصرف کند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، زهرا زرین کار متولد سال ۱۳۵۰ از شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی است که از سال ۸۳ تاکنون با راه اندازی موسسه قرآنی ریحانه النبی(س) اقدام به انجام فعالیت های قرآنی کرده است.


او در همین جلسات قرآنی متوجه مشکلات افراد محله می‌شود و تمام تلاش خود را برای حل آن ها به کار می‌گیرد.
این بانوی دغدغه‌مند تاکنون فعالیت های نیکوکارانه بسیاری از جمله توزیع بسته های معیشتی، تأمین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، تهیه سیسمونی، پخت و توزیع غذای گرم، تلاش برای فراهم نمودن لوازم کار برای اشتغال افراد انجام داده است و از زمان شیوع کرونا با توجه به مشکلات مردم فعالیت های خود را مضاعف کرده است.
یکی از اقدامات ارزشمند این بانو مشاوره و آگاه سازی از طریق بحث های روایی و قرآنی جهت منصرف کردن بانوانی است که قصد سقط جنین دارند و به خانواده‌هایی که بدلیل شرایط اقتصادی خود توان نگهداری از بچه را ندارند یاری می‌رساند تا از این اقدام و تصمیم خود دست بکشند.


او در این زمینه با شناسایی خانواده هایی که تصمیم به سقط جنین دارند به حل مشکلات آن ها از خرید لباس تا هزینه های درمانی و معیشتی می‌پردازد و همین اقدامات او باعث شده افراد زیادی از تصمیم خود منصرف شوند.
تاکنون ۴ مورد از فرزندان خانواده های نیازمندی که به دلیل شرایط اقتصادی قصد سقط جنین خود را داشتند اما با کمک و حمایت های این بانو از تصمیم خود منصرف شدند متولد شده‌اند و تعداد بسیاری نیز در جلسات مشاوره این موسسه از تصمیم خود برای سقط جنین منصرف شده‌اند.
این بانوی تلاشگر علاقه شخصی خود به حل مسائل مردم را مهمترین دلیل انجام اقدامات خود می‌داند و می‌گوید: مشکل گشایی از مردم برایم لذت بخش است و نمی توانم نسبت به آن‌ها بی تفاوت باشم وهر کاری که در توانم باشد انجام می‌دهم.


از دیگر اقدامات خانم زرین کار شناسایی زوج های جوانی است که توان رهن و اجاره خانه ندارند و آن ها را در این زمینه یاری می کند.
او همچنین سالمندانی که به پرستار احتیاج دارند و خانواده هایی که توان رهن و اجاره خانه ندارند را شناسایی می‌کند و با معرفی آن ها به یکدیگر موجب می شود که این افراد در خانه این افراد سالمند ساکن شوند و پرستاری آن‌ها را عهده دار شوند.
زرین کار در پایان به همراهی خوب همسرش در این امور اشاره می کند و او را بهترین مشوق خود برای پیشبرد کارهای خیر خود معرفی می‌کند.

گفتنی است این بانو یکی از شرکت کنندگان نخستین مهرواره محله همدل است.