مهرواره در ماکو

آقای مازانی با تأسیس شرکت آرارات توانسته سرمایه خوبی را جذب کند و بدین وسیله گره های زیادی را از زندگی نیازمندان بگشاید پرداخت وام قرض الحسنه، ساخت خانه برای نیازمندان، اشتغال زایی برای جوانان و حمایت همه جانبه از خانواده های نیازمند از جمله کارهایی است که با سود حاصل از این شرکت انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام نعمت مازانی متولد سال ۶۷ و اهل منطقه آزاد ماکو در استان آذربایجان غربی است که پس از سال ها فعالیت در سایر استان ها در سال ۹۷ به شهرستان خود باز‌می گردد و به حل مشکلات مردم این منطقه مشغول می‌‌شود.
او به مدت ۱۰ سال در آذربایجان شرقی، سه سال در خوی و حدود سه سال در قم و تهران فعالیت داشته است.


این روحانی پرتلاش اکنون به راه اندازی صندوق قرض الحسنه‌ای با نام اخوی خود «شهید باقر مازانی» اقدام کرده که در سال ۱۳۸۹ در مرز منطقه آزاد ماکو به درجه رفیع شهادت نائل شده است.
این طلبه دغدغه‌مند مقداری از پس انداز خود را در بورس سرمایه گذاری می‌کند و بخشی از سود حاصل از آن را به این صندوق قرض الحسنه اختصاص می‌دهد.
او بعد از اعطای وام قرض الحسنه به مردم متوجه می‌شود برخی از خانواده ها توان بازگرداندن مبلغ و پرداخت اقساط وام را ندارند و به شناسایی آن‌ها می‌پردازد و آن‌ها را از جهات مختلفی همچون توزیع بسته های معیشتی، پرداخت هزینه‌های درمان، پرداخت هزینه قبوض آن‌ها، پرداخت اجاره بهای خانه های‌شان حمایت می‌کند.


این مرد دلسوز سامانه ای راه اندازی می‌کند و اطلاعات تمامی نیازمندان شهرستان خود را در آن ثبت می‌کند و در حد توان به آن‌ها کمک رسانی می‌کند.
وی در سال ۹۸ شرکت عقد مضاربه آرارات را تأسیس می‌کند و با جذب سرمایه به کار خود وسعت می‌دهد تا جایی که اکنون ۹۰ درصد کمک های او در بحث پرداخت وام قرض الحسنه و کمک های نقدی از سود حاصل از قراردادهای همین شرکت تأمین می‌شود.
حالا صندوق قرض الحسنه او وام هایی تا سقف ۱۰ میلیون تومان جهت خرید جهیزیه و هزینه های درمان به نیازمندان پرداخت می‌کند.
او در زمینه اشتغال زایی نیز نقش مؤثری در منطقه خود ایفا کرده و یک گلخانه و چندین مغازه برای جوانان راه اندازی کرده و توانسته برای بالغ بر ۲۰ جوان اشتغال زایی کند.


ساخت ۴ خانه برای نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، اهدای ویلچر به بهزیستی، کمک به هیئات مذهبی از دیگر فعالیت های او می‌باشد.
حالا هدف بعدی این روحانی احداث یک خانه مهر و یک درمانگاه است که یقینا با عزم راسخ و انگیزه وافری که در او وجود دارد به زودی این رؤیا محقق خواهد شد.