یکی از منتخبان شهرستانی مهرواره «محله همدل» بانویی ۶۰ ساله از دریار لنجان است که بیش از دو هزار خانواده نیازمند را تحت پوشش قرار داده و به مشکلات و امور مختلف آنها رسیدگی می‌کند.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، زهرا سلیمیان یکی از بانوان دغدغه مند ساکن شهرستان لنجان از توابع استان اصفهان است. این بانوی ۶۰ ساله با وجود کهولت سن دست از اقدامات جهادی خود نکشیده و تمام توان خود را در جهت یاری رساندن به نیازمندان به کار گرفته است.
او که یکی از منتخبان شهرستانی مهرواره محله همدل است، می‌گوید قصد دارد تا زمانی که جان در بدن دارد به خدمت‌های جهادی خود و دستگیری از افراد نیازمند ادامه دهد.


عمل به آیات قرآن
این بانو فعالیت‌های جهادی خود را با حمایت همه جانبه همسرش از ۲۵ سال قبل آغاز کرده تا جایی که همسر خود را دو سال قبل در حین انجام کارهای خیر و خدمت به خلق از دست می‌دهد.
وی در ابتدا برنامه‌های قرآنی داشته و سپس اقدام به تأسیس هیئت می‌کند و همین مراسم‌ها موجب اطلاع او از مشکلات مالی برخی از خانواده می‌شود و آیات قرآن مبنی بر انفاق به نیازمندان را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد تا علاوه بر خواندن قرآن، به آیات و خواسته‌های این کتاب نیز عمل کرده باشد.
خانم سلیمیان به همت دوستان هیئتی خود اقدام به راه اندازی طرحی می‌کند، طرحی که به گفته خودش چون هم کمک به خانواده‌های نیازمند است و هم موجب نفع و پاداش اخروی برای خودشان، طرح چند منظوره نام می‌گیرد.در این طرح تصمیم گرفته می‌شود، ماهانه مبالغی ناچیز از افراد جمع آوری شود و صرف امور خیری همچون تهیه جهیزیه، بسته‌های معیشتی و تأمین وسایل مورد نیاز برای منازل نیازمندان شود.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره «محله همدل» طی سال‌های فعالیتش به بیش از دو هزار خانواده نیازمند، کمک‌های مختلفی را داشته است.


خرید جهیزیه با حضور عروس‌ها
راهبرد این بانوی جهادگر در خرید جهیزیه برای دختران نیازمند، حضور خودشان برای انتخاب اقلام جهیزیه است اقدامی که شاید کمتر به آن توجه شده باشد و معتقد است باید کاری کرد که این دختران احساس کنند وجود دارند و باید برای او و انتخابش احترام قائل شد تا اقلام مورد نیاز زندگیش را به سلیقه خود خریداری نماید.
او در راستای پیشبرد اهداف خیرخواهانه خود با افرادی مواجه می‌شود که به دلیل اعتیاد همسرانشان تصمیم به جدایی از او دارند و همین مسئله موجب می‌شود که تلاش خود را در جهت حفظ بنیان این خانواده‌ها به کار گیرد.


بازگرداندن معتادان به زندگی سالم
این بانوی دغدغه‌مند راهکاری را جستجو می‌کند که این افراد بعد از ترک اعتیاد دوباره تحت تأثیر دوستان خود برگشت به اعتیاد نداشته باشند که در این خصوص راهی به جز محبت و حمایت همه جانبه از این افراد نمی‌یابد.
او با حمایت‌های همه جانبه از این خانواده‌ها افراد را ترغیب به ترک اعتیاد می‌کند و به آنها قول ادامه دادن به حمایت‌هایش را می‌دهد با این شرط که اعتیاد خود را ترک کنند.

خانم سلیمیان پس از ترک اعتیاد این افراد، جویای شغل برایشان می‌شود و وسایل لازم برای زندگی و راه اندازی شغل را برای آن‌ها مهیا می‌کند و برنامه‌های سفر به مشهد را برایشان تدارک می‌بیند.
منتخب مرحله شهرستانی مهرواره «محله همدل»، این محبت و حمایت‌ها را مهم‌ترین دلیل پایداری افراد می‌داند و به‌شدت به سیاست محبت و همدلی در عمل معتقد است.


فرزندان پزشکی که حامی بیماران نیازمند هستند
این بانوی جهادگر که در خانواده‌ای مذهبی رشد کرده است، آرزویش همیشه خدمت به خلق بوده است و خواسته همیشگی او از فرزندانش نیز خدمت رسانی به مردم بوده است، و حالا دو فرزند او در کسوت پزشکی در حال خدمت به مردم هستند و در کنار کار خود از بیماران بی بضاعت نیز حمایت می‌کنند.
او وجود این فرزندان را از برکات کارهای جهادی خود می‌داند و به گفته خودش اثرات کارهای خیر خود را در زندگی بارها به چشم دیده است.
محبت‌های این بانو تنها شامل حال هم استانی‌هایش نشده بلکه از هر منطقه‌ای که به او مراجعه کرده‌اند در حد توان آنها را یاری کرده و معتقد است هر کسی از هر شهری به پستش بخورد باید دست یاری به او داد و مراجعه افراد را از الطاف خداوند در حق خودش می‌داند.

دیگر رسانه ها

خبرگزاری مهر