خانم اعتماد بانوی کارآفرینی که تاکنون با برگزاری دوره های آموزشی، برای بانوان بسیاری اشتغال زایی کرده و درصدد راه اندازی کارگاه های تولیدی کوچک جهت تبدیل کردن محصولات شهرش از خام فروشی به تولید محصول نهایی است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، مدینه اعتماد متولد سال ۵۷ و اهل شهرستان قروه استان کردستان است که برای بانوان شهرش اقدام به اشتغال زایی کرده است او در این راستا می‌گوید: منطقه ما محروم است و در آن برای بانوان شغل چندانی وجود ندارد، من خواستم شرایطی را فراهم کنم تا بانوان هم بتوانند کار کنند و کمک خرج خانواده خود در این اوضاع اقتصادی باشند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل به راغب بودن برخی از بانوان شهرش برای ورود به شغل های مختلف اشاره و عنوان کرد: چون برخی از خانم ها مایل بودند کارهای متنوعی را در کنار خانه داری انجام دهند که هم برایشان تنوع ایجاد نماید و هم درآمد زایی بدنبال داشته باشد، تصمیم گرفتم برایشان در این زمینه قدمی بردارم.
حالا این بانوی تلاشگر در زمینه خیاطی برای ۲۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است و قصد دارد دوره های مختلف آموزشی را برای بانوان برگزار نماید تا آن ها هم بتوانند در منازل خود و در کنار کارهای خانه داری به مشاغل دیگری نیز مشغول باشند.
او همچنین در زمینه پخت کیک خانگی هم مکانی را راه اندازی کرد و حالا چند نیرو در آنجا نیز مشغول به کار هستند و با پیگیری‌هایش به زودی کاشت زعفران نیز به بانوان علاقه مند آموزش داده خواهد شد.
منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، از سال ۹۶ اشتغال زایی و بدنبال آن برگزاری کلاس های مختلف آموزشی ویژه بانوان را برگزار کرده و برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و درآمد زایی آن ها نیز قدم هایی برداشته است.
کلاس های آموزشی خانم اعتماد با پرداخت مبالغ بسیار ناچیز آن هم برای تأمین هزینه ایاب و ذهاب مربیان برگزار می‌شود تا بانوان بیشتری بتوانند از آن بهره بگیرند.
او معتقد است که نباید شرکت کردن در کلاس ها را فقط محدود به خانواده های نیازمند کرد چراکه همین امر باعث می‌شود تا آن ها بیشتر به چشم بیایند و نسبت به اطرافیان معذب شوند.

خانم اعتماد فرش بافی را هم در دو روستا راه اندازی کرده تا به درآمد زایی بانوان روستایی نیز کمک کرده باشد و اکنون ده ها نفر از بانوان روستایی هم به قالی بافی مشغول شده‌اند و بنا دارد در شهرستان خودش نیز به زودی و با فراهم شدن شرایط قالی بافی را راه اندازی نماید.
تلاش برای برگرداندن بانویی به زندگی
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، همچنین برای خانواده های نیازمند از خیرین کمک جمع آوری می‌کند تا از طریق آن کمکی به بهبود اوضاع آن‌ها نماید.
حالا با پیگیری های او یکی از بانوان شهرش که درگیر اعتیاد بود در کمپ ترک اعتیاد به سر می‌برد و او درصدد است که خانه و لوازم مورد نیاز را برایش تأمین نماید تا پس از ترک اعتیاد بتواند آنجا مستقر شود و سامان بگیرد.
این بانو که عضو هیئت امنای یک مرکز نیکوکاری است از بیست سال قبل فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خود را آغاز کرده و تا کنون گره های زیادی از نیازمندان را گشوده است.
حل مشکل اشتغال بانوان با جلوگیری از خام فروشی
دغدغه این روزهای خانم اعتماد بحث اشتغال زایی بیشتر برای بانوان شهرش است و تمام همتش را برای این مسئله به کار گرفته است و تصمیم دارد با ایجاد کارگاه های تولیدی کوچک، محصولات شهرستان خود از جمله خیار و گوجه را از خام فروشی خارج کند تا از این طریق بتواند افراد بیشتری را سرکار بیاورد.
او خواستار حمایت و دریافت تسهیلات ویژه است تا هم کارگاه خیاطی خود را بوسیله آن توسعه دهد و هم بتواند کارگاه های جدیدی را ایجاد نماید.