محرومیت در بعضی از مناطق کشور به‌ قدری شدید است که از امکانات اولیه بهداشتی نیز محروم هستند؛ در یکی از روستاهای محروم شهرستان مه ولات حتی یک حمام عمومی هم وجود ندارد. حجت الاسلام باقر نژاد با پی بردن به این مشکل برای خانواده نیازمند حمام می‌سازد.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام غلامرضا باقر نژاد توندری که اهل شهرستان مه ولات از توابع استان خراسان رضوی است که به عنوان یکی از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل معرفی شده است.
او با نیاز سنجی هایی که انجام می‌دهد به نبود حمام در منازل برخی از روستاییان پی می‌برد آن هم در روستایی که حتی یک حمام عمومی نیز وجود نداشته و به همین دلیل ساخت حمام برای او به اولویت فعالیت های جهادی‌اش تبدیل می‌شود.
این روحانی دغدغه مند در ماه رمضان امسال در جلسه‌ای با حضور شورا، خیرین و دهیاری این مشکل را مطرح می‌کند و در همان جلسه مقدمات ساخت حمام برای ۳ خانواده فراهم می‌شود اما در حین کار با افزایش متقاضیان و همراهی بیشتر خیرین، امکان ساخت حمام برای ۸ خانواده فراهم می‌شود.
حجت الاسلام باقر نژاد از این اقدام خود به عنوان یکی از بهترین کارهایش نام می‌برد و آن را نسبت به سایر فعالیت هایش دارای اهمیت می‌داند.
او که هدف خود را رسیدگی به مستضعفان روستا عنوان می‌کند، فعالیت های دیگری را نیز برای مردمان این روستا انجام داده است که ساخت مسجد، ایجاد غسالخانه، توزیع بسته های معیشتی در ایام کرونا، راه اندازی خانه عالم، تعمیر مدرسه روستا از دیگر اقدامات جهادی او برای این روستا می‌باشد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره، در نظردارد صندوق خیریه ای را در روستا راه اندازی نماید تا بدین طریق گره های بیشتری از زندگی مردمان این روستا بگشاید.
به گفته او این روستای محروم در حال پیشرفت های خوبی است و در آینده ای نزدیک محرومیت از چهره این مردم شریف به طور کلی رخت برمی‌بندد.