مهرواره در ایرانشهر

حجت الاسلام سابکی از اهالی شهرستان ایرانشهر است که توانسته است با کمک خیرین مشکلات راه ها و آب برخی از روستاهای این منطقه را حل کند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام والمسلمین عبدالغفور سابکی اهل شهرستان ایرانشهر سیستان و بلوچستان است که با کمک مردم، اقدام به حل مشکل آب و تردد روستای چاه قربان کرده است؛
برگزیده شهرستانی مهرواره محله همدل، پیگیری های زیادی از نهادهای مربوطه از جمله فرمانداری و بخشداری جهت حل مشکل جاده این روستا داشته که متأسفانه به نتیجه ای نرسید.


این روستا که فاصله ۲۷۰کیلومتری با شهر دارد، حدود ۴۰ کیلومتر از جاده آن، به طور کامل خاکی و صعب العبور است که در مواقع بارندگی جاده بسته شده و عبور و مرور دشوار می شد.
این روحانی دلسوز بارها و در بارندگی ها به کمک اهالی اقدام به بازگشایی جاده با روش های مختلف کرده اند تا سلامت جانی افرادی که قصد عبور از جاده را برای انجام کارهای ضروری خود دارند به خطر نیفتد.
به گفته آقای سابکی این روستا از روستاهای بسیار محروم کشور است که حتی آب لوله کشی هم نداشتند و از چاه های روستا آب برداشت می‌شد و به دلیل اینکه فاصله چاه با خانه ها بسیار زیاد بود، مردم به سختی و زحمت زیادی می‌افتادند تا اینکه به همت این طلبه جهادگر ، از یکی از خیرین کمک گرفته شد و دو تانکر آب و دو عدد پمپ خریداری و آب چاه ها به خانه های اهالی لوله کشی شد؛ اگرچه آب چاه چندان جوابگوی نیازهای خانواده ها نیست، اما تاحدی کار مردم را نسبت به قبل آسانتر کرده است.
این روحانی از سال۹۴ ساکن این روستا است؛ روستایی که ۴۰خانوار دارد و به گفته او همه این خانوارها نیازمند و بی بضاعت هستند.


حجت الاسلام سابکی همچنین کلاس های مدرسه روستا را که به دلیل قدیمی بودن تخریب شده بود و معلم ناچار به برگزاری کلاس ها در محیط بیرون حتی در فصل سرما بود به مسجد منتقل می‌کند و سپس با پیگیری های این روحانی و به کمک یک خیر، مدرسه شروع به بازسازی می‌شود که در ماه رمضان امسال این مدرسه آماده بهره برداری شد.
توزیع گوشت گرم بین نیازمندان، خرید لباس مدرسه و لوازم التحریر برای دانش آموزان، توزیع بسته های معیشتی به افراد از دیگر اقداماتی است که این مرد تلاشگر برای این روستا انجام داده است.
او مشکل اساسی این روستا را در ضعیف بودن بسیار شدید آنتن و اینترنت آن اعلام می‌کند و می‌گوید: در اینجا دکل مخابرات هم وجود ندارد و مردم آن حتی امکان استفاده از تلویزیون را هم ندارند.
وی اضافه کرد: مردم این روستا توقع زیادی ندارند بلکه خواستار مهیا شدن حداقل هایی هستند که برای زندگی امروزی به آن‌ها احتیاج است.