آقای کرمی در طی ۹ سال فعالیت خود در مؤسسه قرآنی "بیت الاحزان حضرت زهرا(س)" توانسته‌حافظان بسیاری را تربیت نماید به طوریکه اکنون تعداد کل حافظان قرآن این مؤسسه به یک هزار نفر می‌رسد.

به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام محمد کرمی متولد سال ۱۳۶۶ و اهل شهرستان قلعه گنج استان کرمان است که تاکنون فعالیت‌های قرآنی بسیاری را انجام داده است.
او درسال ۹۱ به عنوان روحانی مستقر این شهرستان اقدام به راه اندازی یک مؤسسه قرآنی فرهنگی با نام “بیت الاحزان حضرت زهرا(س)” می‌کند و اکنون این مؤسسه برای بانوان و آقایان و تقریبا برای همه رده‌های سنی کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند.
این مؤسسه به گفته آقای کرمی در ابتدا فقط کلاس های روخوانی برگزار می‌کرده و سپس همان افراد شرکت کننده در دوره‌های روخوانی، به دوره تجوید و مفاهیم و سپس به دوره های حفظ وارد می‌شوند که یکی از همین افراد در سال ۹۴ موفق به حفظ کل قرآن کریم می‌شود.
این روحانی تلاشگر حدود ۹ سال است که در این مؤسسه فعالیت می‌کند و تا کنون مربیان قرآنی بسیاری را تربیت کرده به گونه ای که خود آن‌ها اکنون مؤسسه های قرآنی در دیگر شهرستان‌های کرمان از جمله فاریاب، زهکلوت و عنبرآباد وحتی مرکز استان کرمان راه اندازی کرده اند.
این مؤسسه هر ساله بین ۶ تا ۷ حافظ کل قرآن تربیت می‌کند که مجموع حافظان کل آن اکنون به ۴۰ نفر می‌رسد که اکثر آن‌ها بین رده سنی ۱۸ تا ۳۰سال هستند و ۳۵ نفر از آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.
به گفته این برگزیده مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، این مؤسسه علاوه بر حافظان کل دارای تعداد بسیاری حافظ چند جزئی است که آمار افرادی که موفق به حفظ چند جزء از قرآن کریم در این مؤسسه شده اند شاید به یک هزار‌ نفر هم برسد.
یکی از اقدامات این روحانی فعال بعد از شروع طرح مهرواره محله همدل، کلید زدن طرح حفظ بوده است بدین صورت که از مربیانی که در مؤسسه پرورش یافته بودند و در سطح روستاها فعالیت می‌کردند خواستار برگزاری طرح حفظ شد که در همین مدت کوتاه قرآن آموزان بسیاری توانستند جزء ۳۰ قرآن کریم را حفظ نمایند.
وی همچنین در ماه مبارک رمضان امسال موفق می‌شود با جمع آوری مبلغی بیش از ۱۰۰میلیون تومان از کمک های مردمی و خیرین، به تعمیر ساختمان مؤسسه و ساخت سرویس بهداشتی وحمام در آن اقدام کند.
حجت الاسلام کرمی همچنین از دریافت مدرک لیسانس علوم قرآن در آزمون حافظان کشور توسط یکی از حافظان تربیت شده این مؤسسه خبر داد که تا پیش از شرکت در این آزمون دارای مدرک دیپلم بوده است.
همسر این روحانی نیز حافظ حدود ۵ جزء از قرآن کریم است که او بعضی از کلاس‌های روخوانی را نیز پوشش می‌دهد و دارای ۳ فرزند هستند که دو فرزند اول او نیز علاوه بر شرکت در کلاس‌های روخوانی حفظ جزء ۳۰ را آغاز کرده‌اند.
حالا او درصدد است تا بزرگترین مرکز حفظ قرآن را در استان کرمان ایجاد کند که درحال حاضر شیوع بیماری کرونا مانع از پیش بردن این اقدام او شده است.