حجت الاسلام جوادپور یکی از منتخبین شهرستانی مهرواره محله همدل است که اقدامات مهمی را در راستای تسهیل ازدواج جوانان، تأمین جهیزیه، ترک اعتیاد و کمک به نیازمندان رقم زده است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل حجت الاسلام سید علی جوادپور یکی از منتخبین شهرستانی مهرواره محله همدل از شهرستان قائن واقع در خراسان جنوبی است که در جهت کمک به نیازمندان، تسهیل ازدواج و تأمین جهیزیه و رفع مشکلات معیشتی تلاش‌های ارزنده‌ای داشته است.


این روحانی تلاشگر که سالهاست در کنار مردم این منطقه زندگی می‌کند، مسجدی را در سال ۱۳۷۹ با کمک مردم احداث کرده و بدون کمک‌های دولتی آن را به سرانجام رسانده است.
وی خود را رابطی میان خیرین و اقشار ضعیف می داند؛ برای حمایت و نجات از افرادی که گرفتار اعتیاد هستند از هیچ اقدامی دریغ نمی کندو حفظ آبروی خانواده های آنان را وظیفه خود می داند.
حجت الاسلام جوادپور می گوید: جوان هایی که به دلیل اعتیاد توان اشتغال و یا ازدواج نداشتند را با کمک همکاران جهادی شناسایی کردیم و پس از بهبودی، زمینه لازم را برای تشکیل خانواده آن ها فراهم شد؛ تهیه نیازمندی های این افراد از اولویت های ما بوده است.


این روحانی جهادی فاقد شغل رسمی است و در روستا کشاورزی می کند و با درد و رنج‌ مردم آشناست، وی به دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله مواسات اشاره می کندو می گوید: وقتی ایشان مواسات را مطرح کردند با کمک جهادگران و خیرین بیش از ۶۰۰ بسته معیشتی با ارزش حداقل ۳۰۰ هزار تومان برای نیازمندان تامین کردیم و تهیه برنج این بسته ها بر عهده من بود.
در این منطقه مجموعه ای فرهنگی با مدیریت حجت الاسلام جوادپور مشغول فعالیت است و جوان‌ان در این مجموعه در گمنامی تلاش می کنند تا نیازهای مردم را رفع کنند.
او در گله از مسئولان می گوید: بارها وعده‌هایی از سوی مسئولان کشوری و استانی مبنی بر کمک رسانی داده شده است اما متاسفانه در عمل حمایتی نمی شود و ما نیز در وعده‌های خود به بسیاری از نیازمندان شرمنده خانواده ها هستیم.
وی در خصوص استفاده از ظرفیت خیرین و کمک های مردمی عنوان می کند: تاکنون ۵ مورد جهیزیه کامل و ده مورد شامل برخی از اقلام اساسی به نیازمندان اهدا شده است تا بتوانند با حداقل ها زندگی شان را آغاز کنند.
حجت الاسلام سید علی جوادپور، بالا رفتن سطح توقعات خانواده ها را یکی از آسیب های جدی در امر ازدواج جوانان می داند و می گوید: متاسفانه استقبال از جوانان ازدواج درچند سال اخیر بسیار کم شده است؛ با توجه به اینکه از جمله مسائل مهم در ازدواج تهیه امکانات اولیه است، کارهایی در این زمینه صورت گرفته است، اما به دلیل مشکلات مالی توفیق چندانی به دست نیامده است.


وی لزوم کار فرهنگی در امر ازدواج را متذکر می شود و می گوید: در این خصوص کار فرهنگی و مشاوره های قوی برای بانوان و آقایان انجام داده ایم تا زمینه برای تغییر نگرش های غلط در مورد ازدواج فراهم شود.
به عقیده این روحانی جهادی وجود منابع مردمی و خیرین به صورت مدیریت شده یکی از نیازهای مهمی است که باید در اختیار داشته باشند تا بتوان مشکلات را رفع کرد.
حجت الاسلام جوادپور اشتغال را یکی از نیازهای مهم در منطقه می داند و در این باره طرحی برای اشتغال دارد که عملیاتی شدن آن تا پایان سال طول می کشد وقرار است مرکزی وابسته به مسجد راه اندازی شود؛ در حال حاضر نیز ۱۵ چرخ خیاطی برای زنان بی سرپرست برای اشتغال فراهم و دستگاه قالی بافی نیز برای اهالی تامین و برای بیش از ۱۰۰ نفر در منطقه ایجاد اشتغال شده است.


در این روستا وسیله و امکانات تفریحی وجود ندارد و اردوهایی به صورت رایگان برای افراد برگزار می شود؛ با تلاش این روحانی جهادگر قرار است در هفته ولایت و عید غدیر ۱۵۰۰ غذای گرم با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز توزیع می شودو با حمایت خیرین در میلاد امام رضا(ع) نیز بیش از ۸۰۰ نفر پذیرایی شدند.
حجت الاسلام جوادپور براین باور است که اصحاب رسانه توانایی زیادی در معرفی فعالیت ها دارند، به همین دلیل باید در این خصوص فعال تر از گذشته عمل کنند.
وی در خصوص مشکلات منطقه خود می گوید: متاسفانه وضعیت محرومیت در منطقه بسیار فاجعه بار است و آب لوله کشی در روستا نیست و با وجود اینکه روستا با شهر ۱۴ کیلومتر فاصله دارد کمبود امکانات بیداد می کند.