سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با پویش رزمایش همدلی با هدف کمک به نیازمندان آسیب دیده از کرونا، خیلی از افراد را پای کار آورد تا هم به فرمایشات رهبری لبیک گفته و هم چراغ امیدی در خانه نیازمندان روشن کرده باشند. برخی نیز همواره در مسیر انجام کارهای خیر کوشیده اند اما این‌بار با قدرت بیشتری به صحنه آمدند تا سهم خود را در این دوران بحرانی بیش از پیش ادا کرده باشند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حمید ذوالفقاریان ساکن یکی از روستاهای شهرستان قائن خراسان جنوبی است تمام همت خود را برای کمک به جوانان منطقه خود به کار گرفته است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهروراه محله همدل وقتی مهاجرت جوانان منطقه خود را که جویای شغل بودند به تهران می‌بیند، تصمیم می‌گیرد با فراهم کردن شرایط ایجاد اشتغال در منطقه خود سعی در بازگرداندن آن‌ها داشته باشد.


او در این راستا و به کمک کمیته امداد، برای ۱۵ جوان شرایط دریافت وام اشتغال را فراهم می کند که به وسیله آن در زمینه دامداری، کشاورزی و راه اندازی آرایشگاه برای آنان اشتغال زایی می‌شود؛ ۱۳ فقره از این وام ها برای آقایان و ۲ فقره از آن برای اشتغال بانوان اختصاص یافته است.
حل مشکلات تأمین جهیزیه نوعروسانی که مدتی طولانی در عقد به سر می‌بردند
یکی دیگر از اقدامات این روحانی تلاشگر تأمین جهیزیه به کمک خیرین برای زوج های جوان نیازمند است که در هفته گذشته ۱۷ فقره کمک جهیزیه تحویل آن‌ها داده شد و ۵ فقره دیگر هم در حال آماده سازی است که جمعا ۲۲ کمک جهیزیه به همت او تأمین شده است.
به گفته این روحانی دلسوز، بسیاری از افرادی که این جهیزیه‌ها به آنها اعطا شد متأسفانه به دلیل مشکلات مالی و عدم توانایی تهیه جهیزیه، ۲ تا ۳ سال و بعضاً ۵ سال در عقد به سر می‌بردند.


حجت الاسلام ذوالفقاریان که به دلیل فعالیت های خیرخواهانه خود یکی از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره نیز می باشد، با کمک خیرین توانسته در ایام کرونا ۴۶۰ بسته غذایی برای نیازمندان تامین و بین آن ها توزیع نماید.
وی در زمینه آموزش قالی بافی هم اقداماتی را انجام داده است و از این طریق نیز برای بانوان منطقه خود اشتغال زایی کرده است.
بهبودی کامل ۱۲ بیمار بی بضاعت با همت این روحانی
این روحانی برای مشکلات درمانی افراد به ویژه در زمان شیوع کرونا نیز قدم‌هایی برداشته و با رایزنی با بیمارستان امام رضا مشهد و تعدادی از پزشکان تا کنون مشکلات ۱۲ بیمار را حل کرده که اکنون در بهبودی کامل به سر می‌برند.
در بحث ساخت و ساز مسکن برای محرومین هم با کمک خیرین و گروه‌های جهادی و با همکاری سپاه شهرستان کارهایی را پیش برده که تأمین مسکن برای یکی از خانواده های نیازمند یکی از اقدامات او در این زمینه است.


این منتخب شهرستانی مهرواره محله همدل همچنین با پیگیری از بنیاد برکت، سعی دارد مشکلات کارگاه تولید بستنی شهرستان خود را که ظرفیت ۲۵ کارگر را داراست اما بدلیل مشکلاتی با نصف ظرفیت در حال فعالیت است، حل نماید و برای راه اندازی تولیدات محصولات لبنیاتی دیگر علاوه بر بستنی که متناسب با سایر فصول سال باشد نیز در حال تلاش می‌باشد.
تولید ماسک و اهدای بسته‌های معیشتی به خانواده های آسیب دیده از کرونا از جمله اقدامات دیگر او در زمان شیوع کرونا است.
او به انگیزه خود از انجام کار خیر اشاره و عنوان کرد: ما چون روحانی محله هستیم مردم دردهای‌شان را با ما در میان می‌گذارند و وقتی من در وجود خودم این توانایی را می‌بینم که می‌توانم دردی از مستمندی رفع کنم به انجام این‌کارها روی آوردم.
وی با بیان اینکه من اینکار را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم، افزود: وقتی می‌توانم به کسی کمکی داشته باشم و مشکلی را از جامعه برطرف نمایم و لبخندی را برلب نیازمندی بنشانم لذت می‌برم و یقین دارم گره گشایی از مردم رضایت خداوند را نیز به دنبال دارد.
این روحانی به حمایت های همه جانبه همسرش نیز اشاره کرد و اظهار داشت: واقعاً از دامن زن است که مرد به معراج می‌رود چراکه اگر همراهی همسرم در این مدت نبود هرگز نمی‌توانستم کارهایم را پیش ببرم.
حجت الاسلام ذوالفقاریان در پایان برگزاری جشنواره مهرواره را بسیار مؤثر در ایجاد اشتیاق افراد برای انجام فعالیت های خیرخواهانه دانست و گفت: این جشنواره باعث شد برنامه‌های ما مدون تر شود و مشوق خوبی برای مردم و همکارانم جهت پرداختن به اینگونه فعالیت ها بود که ان شاالله همواره تداوم داشته باشد.