حجت الاسلام حسین زنگوئی از جمله منتخبین شهرستانی مهرواره محله همدل است که با کمک خیرین برای یک کارتن خواب، منزلی تهیه کرد؛ وی در برای رفع مشکلات اهالی روستا همچنان در تلاش است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حسین زنگوئی امام جماعتی از خطه خراسان جنوبی شهرستان فردوس، تلاش های ارزنده ای را برای ساخت یک باب منزل مسکونی برای فردی کارتن خواب و خرید جهیزیه داشته است؛ خیرین در این فعالیت ها او را همراهی کرده اند.
ماجرا از آنجا شروع می شود که یکی از افراد سرمایه دار شهر به دلیل ورشکستگی همه سرمایه اش را از دست می دهدو تبدیل به یک کارتون خواب می شود؛ حجت الاسلام زنگویی با شنیدن ماجرا تصمیم می گیرد با کمک خیرین برای این فرد خانه ای دست و پا کند.

این امام جماعت در ابتدا به طور موقت سرایداری مسجد را در اختیار این کارتن خواب قرار می دهد تا به عنوان خادم مسجد بتواند سرپناهی داشته باشد اما بعد از گذشت یک سال و چند ماه، با توجه به بیماری روانی این فرد و احتمال ایجاد مشکلاتی، تلاش می کند تا برای او سرپناهی دائمی تهیه کند.
این منتخب شهرستانی مهرواره با یافتن خانه ای نیمه کاره که متعلق به سازمان مسکن و شهرسازی بودو کمک خیرین و همراهی گروه جهادی این منزل را ساماندهی می کند تا شرایط زندگی مناسبی را برای این فرد فراهم آورد.
حجت الاسلام زنگویی فعالیت های دیگری هم در کارنامه دارد؛ او در تامین جهیزیه برای زوج ها نیز دستی برآتش دارد و با توجه به اینکه در احداث مسجد مشارکت داشته و مورد اعتماد مردم است می تواند با استفاده از ظرفیت مسجد نسبت به جمع آوری کمک های خیرخواهانه اقدام کند؛ وی با تأمین جهیزیه و پرداخت وام قرض الحسنه، دست نیازمندانی را گرفته است.


این روحانی تلاشگر عنوان می کند: وقتی از سوی خیرین با نیت تامین جهیزیه مبالغی به دست ما می رسد آن را به خانواده ها تحویل می دهیم تا قطعه ای از جهیزیه را خریداری کنند و به این ترتیب باری از دوششان برداشته شود.
تاکنون در مجموع از طریق مسجد، سه مورد تامین جهیزیه اتفاق افتاده و تعدادی از افراد نیز با معرفی این امام جماعت از آستان قدس رضوی موفق به دریافت جهیزیه شده اند؛ ضمن اینکه با طرح های مختلفی که وی ارائه داده اند کمک های خوبی شکل گرفته است که از جمله آن کمک بسیج خواهران برای اهدای ۱۲ مورد جهیزیه است.
یکی دیگر از اقدامات حجت الاسلام زنگویی تأمین غذای گرم برای نیازمندان در دوران شیوع کرونا است؛ در همین راستا در ایام غدیر طرح اطعام علوی شکل می گیرد و سال گذشته علی رغم هدف گذاری برای طبخ ۴ هزار پرس غذا، بیش از ۷ هزار غذا به دلیل استقبال مردم از این طرح در مناطق محروم آماده و توزیع شد.


به همت این امام جماعت در این طرح در ایام پیش رو قرار بود ۸ هزار پرس غذا در عید غدیر آماده توزیع شود که با پیش بینی های انجام شده تا ۱۵ هزار پرس افزایش می یابد.
اهدای بسته های معیشتی از دیگر طرح هایی است که حجت الاسلام زنگوئی نسبت به آن اهتمام دارد و بیش از ۱۰۰ بسته معیشتی در این ایام تهیه و توزیع شده است.