منتخب ملی مهرواره در فارس

آقای توانا به همراه دوستان جهادی خود و با کمک مردم توانست در بازه زمانی مهرواره یک مدرسه را بازسازی و سه مدرسه دیگر و یک مسجد را مرمت کردند.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حمید توانا متولد سال ۱۳۵۰ و اهل استان فارس است که به همراه جمعی از دوستان خود که همگی رزمنده دفاع مقدس بودند به تشکیل یک گروه جهادی و انجام فعالیت های نوع دوستانه اقدام کرده است.


آن‌ها ابتدا در سال ۹۸ با دیدن شرایط زندگی کودک یتیمی که در یکی از مناطق محروم شهرستان فراشبند پدر و مادرش را در حادثه آتش سوزی از دست داده بود و در کنار مادر بزرگ خود و در یک خانه قدیمی که سقف خانه به‌خاطر بارندگی ریخته شده بود زندگی می‌کرد، شروع به جمع آوری کمک های مردمی و حل مشکل آن‌ها می‌کنند و همین کار موجب می‌شود که خدمت رسانی به مناطق محروم را آغاز نمایند.
این منتخب مرحله ملی مهروراه محله همدل، به همراه دیگر اعضای گروه، صفر تا صد کارها را خودشان انجام می‌دادند، اما از زمان آغاز مهرواره محله همدل و به پیشنهاد یکی از امامان محله از ظرفیت مردم نیز استفاده کرده و آن‌ها را نیز در کارها مشارکت می‌دهند.
آقای توانا ارتباط گیری، ایجاد رابطه صمیمانه مردم با آن‌ها و به کارگیری ظرفیت مردمی را از اثرات مهرواره محله همدل اعلام می‌کند و این برنامه را موجب ایجاد انگیزه و امید در مردم و گروه ‌های جهادی می‌داند.


این گروه موفق شدند در بازه زمانی مهرواره محله همدل و با کمک خیرین سه مدرسه بزرگ را تعمیر نمایند و یک مدرسه را نیز تعمیری اساسی در حد بازسازی انجام دادند و اکنون در حال ساخت یک مدرسه دو کلاسه، یک مدرسه سه کلاسه و یک مدرسه ۶ کلاسه هستند که کلنگ هر سه مدرسه زده شده و فعلا این پروژه به دلیل گرمای شدید منطقه متوقف شده است.
آن‌ها همچنین در ماه مبارک رمضان اقدام به تعمیر کلی یک مسجد نمودند که به دلیل گرما و شرایط خاص منطقه شب‌ها کار تعمیرات آن را انجام می‌دادند.
این جهادگران با مشارکت مردم توانستند در دهستان دژگاه از توابع شهرستان فراشبند که فقر و محرومیت در آن شدید است ۵ خانه برای نیازمندان بسازند که ۴ خانه با متراژ ۶۰ متری و یک خانه برای خانواده ای عیال وار با متراژ ۱۲۵ متری ساخته شده است.


حالا تنها مشکل این گروه جهادی ابزار و لوازم برای انجام کارهای عمرانی است که برای هر کار خود مجبور به اجاره کردن این وسایل هستند و خواستار کمک خیرین و نهادهای مربوطه برای تأمین این وسایل هستند تا با صرف هزینه کمتر بتوانند کارهای عمرانی مناطق محروم را پیش ببرند.
گفتنی است، با توجه به اینکه آراء مردمی نیز در انتخاب سه نفر برگزیده موثر است، شما نیز می‌توانید جهت حمایت از این گروه جهادی با ارسال کد یکتای ۲۲ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۱۲ در فرآیند داوری نقش آفرینی کنید.