مهرواره در فریمان

حجت الاسلام حسینی با اقدام به موقع خود توانسته است مشکل خوراک دام اهالی روستای رزمگاه علیا را برطرف کند و مانع تلف شدن دام های آنها شود.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام سید مهدی حسینی از شهرستان فریمان استان خراسان رضوی و روحانی مستقر در روستای رزمگاه علیا یکی از محروم ترین روستاهای خراسان رضوی است.
او بعد از ایجاد مشکلاتی در تأمین خوراک دام روستائیان که نزدیک بود منجر به تلف دام‌ها شود با کمک گرفتن از خیرین ۱۰۰میلیون تومان پول جمع آوری و صندوق قرض الحسنه‌ای راه اندازی می‌کند تا مردم را با اعطای وام، در رفع این مشکل یاری کند.
این برگزیده شهرستانی مهرواره محله همدل، موفق شد به ۲۰نفر از این افراد وام پرداخت کند تا از ورود ضرر و زیان به اشتغال آن‌ها جلوگیری شود و تاکنون به اشتغال زایی بسیاری از افراد نیز در حد توان کمک شده است.


این روحانی تلاشگر اقدامات دیگری مانند تأمین ۱۵۰۰سبد غذایی در سه سال اخیر و توزیع آن بین نیازمندان، رفع مشکل پارک بازی کودکان، برگزاری کلاس های آموزشی و ورزشی و قرآنی برای نوجوانان، خانه سازی برای محرومان، ایجاد سنگ‌فرش و آسفالت جاده روستا انجام داده است؛ در رفع مشکل طلاق و اعتیاد که یکی دیگر از مشکلات این روستا بود، تلاش های بسیاری داشته و تاکنون مشکل حدود ۳۰ معتاد را حل نموده است.


حالا او درصدد جمع آوری مبلغی از خیرین برای رفع مشکل تعداد محدودی از معتادان باقی مانده این منطقه است که به دلیل عدم توانایی مالی، هزینه پرداخت کمپ ترک اعتیاد را نداشتند و اکنون با پیگیری های انجام شده است کمپی در داخل روستا نیز ایجاد شده تا معتادین در شرایط کرونایی فعلی برای ترک اعتیاد به خارج از روستا نروند.
روستایی که حاج آقا حسینی مشغول فعالیت در آن است از روستاهای مرزی است که حدود ۴۰ خانوار جمعیت دارد اما وی او تعدادی از روستاهای مجاور را نیز تحت پوشش قرار داده است که در مجموع ۳۰۰ خانوار را می شوند که از این تعداد، حدود ۱۰۰خانواده از افراد نیازمند و بی بضاعت هستند.
به گفته حجت الاسلام حسینی عمده ترین مشکل مردم این روستاها همچنان بحث تأمین خوراک دام است و از آنجایی که اکثریت خانواده های این روستاها به دامداری مشغول هستند، باید فکری اساسی برای رفع این مشکل کرد.


این مرد دغدغه مند سعی در رفع مشکلات مردم دارد و آرزویش این است که روزی بتواند مشکلات این مناطق را به صفر برساند.