حجت الاسلام طالبی اردکانی به منظور تأمین جهیزیه نیازمندان، اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار، طرح هایی را ارائه کرده است که می‌تواند مشکلات بسیاری از این خانواده‌ها را حل کند.
به گزارش خبرنگار دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام طالبی اردکانی یکی از منتخبین شهرستانی مهرواره است که تلاش‌های جهادگونه و ارزشمندی در تأمین جهیزیه نوعروسان و پایه گذاری آن به طور مستمر انجام داده و گره‌های بسیاری به خصوص در ازدواج آسان جوانان و معیشت مردم منطقه گشوده است.
وی شروع این طرح را از ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: در شرایط اقتصادی و گرانی وسایل در تأمین جهیزیه این طرح از مساجد کلید خورد.
به گفته حجت الاسلام طالبی اردکانی مردم ۱۰ درصد از وسایل جهیزیه که قابل استفاده نیست و از لوازمی که هیچ وقت از آن استفاده نمی شود را برای تأمین جهیزیه جوانان اهداء می کنند، وسایلی که کاملا نو است اما از نظر برخی از خانواده ها به دلیل از مد افتاده اند و دیگر قابلیت استفاده ندارد اما می تواند بخش زیادی از مشکلات را رفع نماید.
منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل در این باره می گوید در این طرح خانواده هایی که از این وسایل استفاده نمی کنند آن را به مساجد اهدا می کنند تا به افرادی اعطاء گردد که قرار است دختران خود را به خانه بخت بفرستند.

حجت الاسلام طالبی اردکانی عنوان کرد: از این طرح بسیار استقبال و از ماه مبارک رمضان تاکنون ۸ سری جهیزیه تأمین شد و همچنان این طرح ادامه دارد و بسیاری از خانواده ها وسایل نویی که در منازل استفاده نمی شود را برای یک نیت خیر اهدا می کنند.
به دنبال این طرح برخی افراد نیز بانی شدند و وسایلی چون یخچال و فرش و اجاق گاز را خریداری و به جوانان اهدا کردند، به گفته این امام جماعت و مبلغ دینی، شب قدر که جمعیت کثیری به مسجد آمده بودند و برای ۸۰۰ نفر سحری توزیع شد هر کس وسیله ای را آورد تا برای جوانان اهدا کند.
وی می گوید در تلاش هستیم طرحی که از رمضان آغاز و ۸ سری کامل جهیزیه تکمیل شده است را تداوم دهیم، این طرح وقتی به ذهن من آمد که می دیدم در منزل مادرم یک سری وسایل هست که اصلا استفاده نمی شود و سال هاست در گوشه ای خاک می خورد در حالی که می شود گره ای از مشکلات را با آن باز کرد.
حجت الاسلام طالبی اردکانی از طریق کانالی که در محله و مسجد فعال است و مردم عضو آن هستند این طرح را به خوبی معرفی کرد و به خصوص در شب های قدر این طرح مورد استقبال قرار گرفت، طرحی که امری خیر است و می تواند با چند تکه وسایل نو، خانواده ای را ساماندهی کند.
وی می گوید این طرح و پویش را به صورت جدی ماهی یک بار در محل اعلام و دنبال می کنیم، از طرفی برای رفع مشکلات مردم طرح های دیگری نیز ارائه کردیم که مورد استقبال قرار گرفت؛ در این طرح فضایی در مسجد را تبدیل به آشپزخانه بیرون بر کردیم و بانوان بی سرپرست در آشپزخانه مشغول به کار شدند که با توجه به اینکه شهر صنعتی است در این طرح موفق عمل کردیم.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره، طرح های دیگری را نیز ارائه داه است در این باره وقتی دید در شرایط کرونا روضه و مراسم ختم در مساجد حذف شد و هزینه هایی که قرار بود انجام شود و نشد، پیشنهادی برای تهیه بن با مبلغی از سوی خانواده متوفی همراه با عکس فرد فوت شده می دهد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت، در این طرح بن هایی با مبالغ ۱۰۰ هزار تومان به بالا تهیه شد و هر خانواده متوفی مبلغ ۲۰ میلیون تومان به این طرح اختصاص می دهد تا نیازمندان بتوانند از طریق این بن ها، مایحتاج خود را تأمین کنند.
در این طرح ۳۰۰ مورد بن تهیه شده است و همچنان ادامه دارد و جهیزیه های زیادی نیز در قالب طرح‌های دیگری تأمین می شود که می تواند به طور جدی مشکلات زیادی را رفع کند.