مهرواره در شهرستان درگز

روحانی جوانی که نسبت به حل مشکلات کوچک و بزرگ اهالی روستای حوزه فعالیت خود دغدغه‌مند است و تلاش‌های بسیاری در جهت رفع مشکلات این روستا دارد؛ ایجاد نانوایی، ساخت مسکن برای نیازمندان و برقراری امنیت در این روستای مرزی بخشی از خدمات او می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سید امین سجادی متولد سال ۱۳۷۴ و اهل شهرستان درگز استان خراسان رضوی است که حدود ۴سال است که در مسجد صاحب الزمان(عج) روستای دولت آباد به خدمت‌رسانی و انجام فعالیت‌های تبلیغی مشغول است.
این روستا دارای ۵۰۰ نفر جمعیت است که حدود ۳۴ خانواده آن نیازمند هستند و او خدمات متنوعی را به اهالی این روستا در زمینه‌های مختلف ارائه داده است.
این شرکت کننده در مهرواره محله همدل، به دلیل نبود نانوایی در روستا و کمبود سهمیه آرد منطقه، اقدام به پیگیری‌های جدی از تمامی ادارات مربوطه شهرستان می‌کند و بعد از چندین ماه پیگیری با عزم و تلاش‌های مکرر و جدی خود سهمیه روستا را از دریافت ۲۷ کیسه به صورت ماهانه به ۹۷ کیسه افزایش می‌دهد که این اقدام او رضایت شدید مردم روستا را در پی داشت.
وی همچنین با ادغام این روستا با روستای مجاور، جمعیت منطقه را به حدنصاب دریافت مجوز نانوایی رساند و مجوز احداث نانوایی در این منطقه را دریافت نمود تا مهمترین دغدغه مردم این روستا را برطرف نماید.

ایجاد سرپناه برای دو خانواده نیازمند/ کمک به رونق کسب و کار اهالی روستا
حجت الاسلام سجادی همچنین با جمع آوری کمک‌های مردمی توانسته برای دو خانواده نیازمند روستا مسکن ایجاد نماید که بالغ بر ۳۰۰میلیون تومان برای ساخت این دو مسکن هزینه شده است و به احیای بنای منزل یکی از اهالی روستا که بر اثر انفجار گاز تخریب شده بود نیز پرداخت.


او علاوه بر این از سال گذشته با اجرای طرح “مسجد سنگر اقتصادی” اقدام به جمع آوری مواد غذایی از سطح استان و توزیع آن میان اهالی روستا نمود تا کمکی به رفع مشکلات معیشتی مردم نیازمند این منطقه کرده باشد و علاوه بر این ۵ تن گندم زکات را نیز میان نیازمندان توزیع کرده است.
به گفته این روحانی پرتلاش این روستا در منطقه‌ای مرزی واقع شده و روستایی کم برخوردار محسوب می‌شود، به همین جهت او اقدام به فروش تولیدات روستائیان در مرکز استان نموده و بدین وسیله موجب رونق کسب و کار اهالی روستا شده است.

برقراری امنیت در سطح روستا
یکی دیگر از اقدامات ارزشمند او برقراری امنیت در سطح روستا بوده است که سرقت‌های متعددی در آن رخ می‌داد.
حجت الاسلام سجادی در این راستا با شناسایی سارق و دریافت تعهد از او به اصلاح او کمک می‌کند و او را جهت ترک اعتیادش به کمپ معرفی می‌نماید و با اینکار خود علاوه بر بازگرداندن این فرد به آغوش خانواده، امنیت را نیز در سطح روستا برقرار می‌کند.
حجت الاسلام سجادی همچنین با تشکیل مجمعی متشکل از هیئت امنای مساجد و بزرگان روستا اقدام به رفع مشکلات روستا و انتقال تجارب این اعضا به جوانان کرده است تا نقش پیر غلامان و بزرگان صرفا راهنمایی جوانان و نقش جوانان نیز در دست گرفتن امورات مسجد و پیشبرد فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی باشد.
او همچنین با تلاش‌های خود و به کمک اهالی توانسته طرح هادی را در روستا پیگیری کند و به افرادی که او را در این زمینه همراهی کردند با رایزنی از بخشداری و ادارات مربوطه، امتیازاتی را جهت قدردانی اعطا نموده است.


یکی دیگر از کارهای این روحانی دغدغه‌مند، دعوت از مسئولین استانی برای حضور در روستا است تا مشکلات مردم را از نزدیک ببینند و بشنوند و برای حل این مشکلات اقدام نمایند و تاکنون در این زمینه نیز موفق عمل کرده است.
او در راستای اهداف خود از خدمت رسانی به مردم می‌گوید: مردم برای من حکم خانواده‌ام را دارند و وظیفه خود می‌دانم به عنوان امام روستا خدماتی را به آن‌ها ارائه دهم و با رهبری در این نقطه کوچک، در حد توان خود موجبات آبادانی این روستا را فراهم نمایم.