رضا زینالی جوانی است دهه هفتادی که عزمش را برای خدمت رسانی به مردم جزم کرده است و حالا در اوج جوانی کارنامه درخشانی را در حمایت از نیازمندان برای خود رقم زده که تهیه ۴۰۰میلیون تومان بسته معیشتی، ساخت ۴ منزل برای نیازمندان و اعزام ۳۵ نفر از افراد بی بضاعت به سفر عتبات، بخشی از اقدامات خیرخواهانه او می‌باشد .

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، رضا زینالی که اهل شهرستان چالدران از توابع استان آذربایجان غربی و مسئول هیئت علمداران شهداست با تشکیل گروه جهادی ۲۲ نفره متشکل از بانوان و آقایان اقدام به خدمت رسانی به مردمان منطقه خود و روستاهای محروم کرده است.
او که یکی از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره نیز می باشد؛ فعالیت هایش را از سال ۹۲ و در بسیج محله خود آغاز کرده است و از اوایل سال ۱۴۰۰ تا کنون ۱۶۰میلیون تومان و در چندسال اخیر مجموعا حدود ۴۰۰میلیون تومان بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع کرده است.


همچنین با پیگیری های این جوان با همت و پرتلاش، ۴ منزل مسکونی برای نیازمندان ساخته شده و ۲۵ منزل نیز ترمیم و بازسازی شده است که هزینه ساخت منازل مسکونی را با پیگیری از کمیته امداد و ترمیم ۲۵ خانه را با کمک و حمایت بنیاد علوی انجام داده است.
رضا زینالی نسبت به مشکلات ازدواج جوانان نیز بی تفاوت نبوده و تامین ۶ مورد جهیزیه برای زوج های جوان، از دیگر اقدامات خیرخواهانه او می‌باشد.
این جوان جهادگر همچنین با تلاش خود و جمع آوری کمک های مالی از خیرین توانسته ۲۰ نیازمند را به سفر مشهد و ۳۵ نفر را به سفر عتبات اعزام کند.


زینالی برای پیشبرد اهدافش، تاکنون ۴۰ خیر جذب کرده است و با پیگیری هایی که انجام داده توانسته است سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، بنیادعلوی و سپاه پاسداران را نیز با خود در این مسیر همراه كند.
به گفته او ۱۷۰ روستا در شهرستان آن ها وجود دارد که اكثریت آن‌ها محروم هستند که با ساخت پل، تامین بسته‌های معیشتی و ضدعفونی روستاهای محروم در دوران کرونا توانسته آن ها را در حد توان یاری کند.
این جوان جهادی در پاسخ به این سوال که چرا در اوج جوانی خودش را وقف مردم و نیازمندان کرده است، می گوید: تا نیروی جوانی باقی است باید در صحنه وارد شد و فعالیت کرد و این جوانان می‌توانند در این عرصه فعال‌تر و تأثیرگذارتر از دیگران عمل کنند.
حالا او و گروه جهادی که به همتش تشکیل شده است تمام تلاششان این است که در کنار یکدیگر سفره مهربانی راه انداخته تا دل های نیازمند را شاد و آرام نمایند و گره ای از مشکلات آن ها بگشایند.