منتخب ملی مهرواره در بیرجند

محمد تلواری، به نمایندگی از موسسه خیریه‌شان در مهرواره محله همدل شرکت کرده است. موسسه خیریه‌ای که از دل یک حسینیه قدیمی بیرون آمده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، امسال این خیریه، با کمک خیرین هیئت ۵۵ میلیون تومان برای درمان بیماری‌های خاص، ساخت ۳۳ واحد مسکونی برای زوج‌های جوان، جمع‌آوری میلیون تومان برای تجهیزات پزشکی و جمع‌آوری ۳۵۴ میلیون تومان برای سبد غذایی هزینه کرده است.


خیریه ای که در حسینیه جان گرفت
حسینیه‌شان خیلی قدیمی است و سال تأسیسش به ۱۳۱۰ می‌رسد. هیئتی که سال‌ها قبل در یک محله قدیمی شهر بیرجند تشکیل‌شده و از پدر بزرگ‌هایشان به آنها به ارث رسیده‌است. از آن هیئت قدیمی‌ها که بوی غذای نذری‌شان تا ۱۰ تا کوچه بالاتر می‌رفت و سینه‌زنی‌هایشان حال و هوایی خاص داشت.‌ هیئت‌هایی که چای و شکرپنیرش دوای درد بود. به‌مرورزمان و در طول سال‌ها حسینیه بزرگ‌تر و تبدیل به موسسه خیریه شده است. موسسه‌ای که فعالیت‌ها و کمک‌های مومنانه‌اش سال‌هاست شروع‌شده و در تمام طول سال دایر است و منحصر به ماه محرم و صفر نمی‌شود. حاج‌آقا تلواری می‌گوید:«خوشبختانه در موسسه ما همه اعضا همدل هستند و اتحاد دارند. ۳۰ نفر اعضای هیئت مدیره هستند که اغلب ۷ نفر هستیم که تصمیم می‌گیریم هر کار بکنیم دیگران قبول می‌کنند و به حرف ما احترام می‌گذارند.»
خانه ای برای زوج‌های جوان
به گفته تلواری در اساس‌نامه حسینیه ما کارهای خیریه گنجانده‌شده است و هر جا نیاز باشد خوشبختانه خیریان هستند که کمک می‌کنند تا کار خیر زمین نماند. کارهای خیر ما تنوع زیادی دارد مثلاً امسال علاوه بر طبخ غذا در ماه مبارک رمضان شبی ۳ هزار غذا در حاشیه شهر و بین مستمندان توزیع کردیم. تلواری در ادامه می‌گوید:«ساختمان چندطبقه-ای که برای موسسه ساختیم علاوه بر اینکه سالن‌های زیادی برای عزاداری و همایش و پذیرایی دارد ۲ طبقه که هر طبقه ۲۵۰۰ متر است، ۳۳ واحد مسکونی به‌صورت سوییت تعبیه کردیم که ان شاالله با اتمام کار در خدمت زوج‌های جوان قرار بدهیم. این ۳۳ واحد در متراژهای مختلف ساخته‌شده است که ان شاالله بتوانم در اختیار زوج‌های جوان قرار بدهیم. با این کار شاید بتوانیم گره‌ای از زندگی‌شان باز و راه زندگی‌شان را تسهیل کنیم.»
خرید تجهیزات پزشکی
یکی دیگر از اقدامات جالب و نوآورانه این حسینیه خرید تجهیزات پزشکی است. در شرایطی که بعضی از مراکز درمانی نیاز به تجهیزات جدید پزشکی دارند خرید تجهیزات و اهدا آن، کار خیری که گاهی از نگاه خیرین دور می‌ماند و تا قیام قیامت باقیات و صالحات است. این شرکت‌کننده مهرواره همدل از این کار خیر موسسه‌شان این‌طور می‌گوید:«از طرف موسسه خیریه‌مان تعداد ۱۵ قلم تجهیزات پزشکی به قیمت بیش از ۶۵۰ میلیون تومان به بیمارستان بیماری‌های خاص و دیالیزی‌ها هدیه کرده‌ایم. در کنار این مبلغ ۵۵ میلیون تومان برای درمان بیماری‌های خاص هزینه کردیم تا شاید قدم کوچکی برای کاستن آلام و دردهای هم وطن‌هایمان برداشته باشیم.»
نگاه ویژه امام حسین (ع)
تلواری مثل خیلی از هم‌نسل‌هایش در هیئت بزرگ شده و گوشت و خونش با عطر و بوی حسینیه عجین شده است. به گفته خودش ما از اول چه در عزاداری‌ها و چه ولادت‌ها شرکت داشتیم و تا عمر داریم پای سفره امام حسین (ع) می‌نشینیم. زندگی ما از برکت نام امام حسین (ع) است. خانواده‌های ما هم عادت کرده‌اند و بچه‌های ما هم سراین سفره نشسته‌اند و چشم امیدمان به نگاه ویژه آقا عبدالله است وامیدواریم قدم‌هایی که در این راه برمی‌داریم از نگاه پرمهر آنها دور نماند. ما از امام حسین (ع) درس آزادگی و عدم تعلق به دنیا را آموخته‌ایم. از قدیم می‌گویند هرکس از پول گذشت از پل گذشت.!»
**
برگزیده مهرواره محله همدل در یک نگاه
نام و نام خانوادگی: محمد تلواری
استان: خراسان جنوبی
مسئله ثبت‌شده: نبود تجهیزات پزشکی و مشکل مسکن جوانان
اقدام:
۱-هزینه ۵۵ میلیون تومان برای درمان بیماریهای خاص
۲- ساخت ۳۳ واحد مسکونی برای زوجهای جوان
۳-مهیا کردن۶۵۰ میلیون تومان برای تجهیزات پزشکی
۴- جمع آوری ۳۵۴ میلیون تومان برای سبد غذایی
اگر می‌خواهید به محمد تلواری رای بدهید کد۱۴را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۱۲ ارسال کنید

در دیگر رسانه ها:
وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی