مهرواره در اشکذر

این روزها جوانان به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب رغبت چندانی به ازدواج ندارند اما در این میان افرادی هستند که با ترویج فرهنگ ازدواج آسان و حذف تشریفات سعی در ترغیب جوانان به ازدواج دارند که آقای مزیدی از جمله آن افرادی است که برای دستیابی به این هدف تاکنون اقدامات بسیاری همچون برگزاری کارگاه های مشاوره و فراهم کردن ملزومات مورد نیاز شروع یک زندگی را انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، محمد مزیدی متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان اشکذر استان یزد است؛ او در سال ۱۳۸۰ مؤسسه خیریه حضرت زهرا(س) را تأسیس و اکنون بالغ بر۲۰ سال است که در این مؤسسه به خدمت رسانی به مردم مشغول شده و فعالیت های ارزنده ای را انجام داده است.
یکی از مهمترین فعالیت های او تلاش برای ترویج ازدواج آسان است و هدف خود از انجام اینکار را توجه به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ازدیاد نسل و فرزند آوری اعلام می‌کند و ازدواج را اولین قدم برای دستیابی به این هدف می‌داند.
او در این راستا فعالیت های بسیاری را انجام داده که برگزاری کارگاه‌های مشاوره از جمله اقدامات او است.
مزیدی علاوه بر این با تهیه جهیزیه برای نوعروسان کم بضاعت سعی داشته است افرادی را که صرفا بدلیل عدم توانایی مالی جهت تأمین جهیزیه ازدواج نمی‌کنند به این سنت مهم ترغیب کند.
این مرد تلاشگر با همراهی بسیج و نهادهای مختلف تاکنون کمک جهیزیه و جهیزیه‌های بسیاری را تهیه و به زوج ها اعطا کرده است و همواره در تلاش برای کاستن از هزینه‌های اضافی ازدواج بوده و با برگزاری کارگاه های مشاوره سعی در رفع چشم و هم چشمی ها و حذف تشریفات مراسمات داشته است.
وی برای یاری رساندن به نیازمندان در مسئله ازدواج تنها به جوانان شهرستان خود اکتفا نکرده و در حد توان به هر فردی که در این زمینه دارای مشکل بوده و به او مراجعه کرده درصورت محرزشدن نیازمندی او یاری رسانده است.
این مرد دغدغه مند برای آغاز یک زندگی خوب، کارگاه‌های پیش از ازدواج و مشاوره فردی برگزار می‌کند و با تجاربی که طی سال‌های فعالیت خود کسب کرده میزان مهریه را تضمین کننده خوش بختی و دوام زندگی نمی‌داند و همواره بر آسان گیری در این مسئله تأکید کرده است.
این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل تاکنون فعالیت های ارزشمندی در زمینه رواج ازدواج آسان داشته و نسبت به اختلافات خانوادگی زوجین نیز بی تفاوت نبوده و همواره برای رفع نزاع ها و اختلافات خانوادگی افراد کوشیده است.
علاوه بر کارهای نامبرده شده آقای مزیدی در انجام کارهای اجتماعی نیز پیش قدم بوده که توزیع گوشت قربانی وغذای گرم در عید غدیر، دوخت و توزیع ماسک و حدود ۳هزار بسته سبد کالا در ایام کرونا، خریداری چند عدد کپسول اکسیژن با مبلغی بالغ بر ۲۰۰میلیون تومان و خریداری دستگاه اکسیژن ساز با مبلغ ۱۵۰میلیون تومان از دیگر اقداماتی است که در کارنامه او ثبت شده است.
حالا دستگاه های اکسیژن خریداری شده توسط او وقف در گردش هستند و بیماران زیادی تاکنون از آن‌ها استفاده کرده‌اند.