خانم شهبازی و دیگر خواهران بسیجی پایگاه ریحانة النبی(س) علاوه بر کمک گرفتن از خیرین، با تولید و فروش سمنو و سبزیجات خشک شده به کمک نیازمندان شتافتند.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، خانم احترام شهبازی یکی از بانوان فعال فرهنگی و جهادی است که در پایگاه مقاومت ریحانة النبی(س) شهر اسدآباد از توابع استان همدان به همراه خانم فریبا تنها، مسئول پایگاه و دیگر دوستان خود اقدامات فرهنگی و جهادی خوبی را رقم زده و امید را در دل نیازمندان این منطقه زنده کرده اند.


این بانوان جهادی در کنار خواهران بسیجی دیگر تلاش بی وقفه ای را برای رفع مشکلات خانواده های بی بضاعت رقم زده اند؛ آن ها برای حل این مشکلات در کنار کمک گرفتن از خیرین آستین همت را بالا زده و با پخت سمنو، خشک کردن سبزیجات و فروش این تولیدات، ختم قرآن و هرکاری دیگری که در توانشان باشد منابع لازم را برای این کار فراهم می کنند.
از جمله اقدامات این بانوان، آزادی زندانیان است؛ با رایزنی هایی که توسط آن ها صورت گرفته است سه تن از زندانیانی که به دلیل جرایم مالی در زندان بودند آزاد شده اند و به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند.

پایگاه ریحانة النبی (س) با همت خانم شهبازی و دوستان وی، مانند سایر فعالان جهادی دست به کار توزیع بسته معیشتی در ایام کرونا شدند و تلاش کردند با این کار از تلخی مشکلات خانواده های آسیب دیده از کرونا و سایر نیازمندان بکاهند.


از دیگر اقدامات این بانوان جهادی تعمیر منازل نیازمندان است؛ شهبازی در این مورد می گوید: دوست داشتیم برای نیازمندان خانه بسازیم اما محدودیت های مالی این اجازه را به ما نمی داد؛ برای همین در حد توان خود سعی کردیم تعمیرات منازل نیازمندان را انجام دهیم.
وی کمک های دارویی پایگاه ریحانة النبی (س) به نیازمندان را اینگونه روایت می کند: در ایام کرونا مراجعین بسیاری داشتیم که برای دریافت کمک های دارویی به سراغ ما می آمدند؛ با کمک هایی که از خیرین دریافت کردیم توانستیم مقدار زیادی از نیازهای دارویی مراجعین را برطرف کنیم.

تهیه جهیزیه برای زوج های نیازمند، خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان، اعزام زائر اولی ها به مشهد مقدس، توزیع نان رایگان در هر پنج شنبه، برگزاری مراسم تفسیر قرآن کریم و اعطای وام قرض الحسنه بخش های دیگری از فعالیت های این بانوان بسیجی است.