امیر عباس همایونی جوان دهه هشتادی است که در سن ۱۸ سالگی مسئول فرهنگی پایگاه بسیج محله شده است و با روش خود توانسته است جوانان همسن و سال خود را جذب مسجد کند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، امیرعباس همایونی جوان دهه هشتادی متولد شهرستان آمل استان مازندران است که تلاش های ارزنده ای در جهت جذب جوانان به مسجد داشته است.
او به دلیل همت و تلاش های خود توانسته از ماه رمضان سال ۹۹ و در این سن کم به عنوان مسئول فرهنگی بسیج مسجد انتخاب شود.
این منتخب شهرستانی مهرواره محله همدل، وقتی عدم گرایش جوانان را به مسجد می‌بیند، دغدغه اش جذب آن‌ها می‌شود و تمام سعی خود را برای این امر به کار می‌گیرد و در این راستا به برگزاری برنامه های اردویی و تفریحی می‌پردازد.
او با برگزاری مسابقات کتابخوانی و ورزشی همچون فوتبال، والیبال، تیراندازی و مسابقات دیگر توانسته است تاکنون و در مدتی کوتاه ۲۰ نفر از جوانان محله را به مسجد جذب کند.


این فرد دغدغه مند در زمان شیوع کرونا نیز نسبت به مردم بی تفاوت نبوده و در حد توان اقدام به توزیع ماسک و محلول ضدعفونی کرده است و با کمک دیگر جوانان مسجد به ضدعفونی معابر پرداخته اند.
همچنین این جوان تلاشگر در ایام کرونا به دلیل لغو مراسمات مذهبی به راه‌اندازی کاروان های شهری در اعیاد مختلف پرداخته است.


او به دلیل برگزاری آنلاین کلاس‌های درسی و مشکلاتی که دانش آموزان در فهم بعضی از مباحث درسی داشتند با کمک گرفتن از دبیران درس‌های تخصصی پایه هفتم تا دهم نسبت به برگزاری کلاس‌های رفع اشکال برای دانش آموزان اقدام کرده است.
این جوان پرتلاش خدماتی را هم در حوزه بانوان انجام داده است؛ وی برای بانوان محله، کلاس های تربیت فرزند و خانه داری برگزار کرده است.
وی با جمع آوری مبالغ ناچیز از مردمان محله اقدامات خود را پیش می‌برد و حتی توزیع سبدکالا بین نیازمندان از ابتدای شیوع کرونا تا کنون و به صورت مداوم را نیز در کارنامه فعالیت‌های خود دارد.
این جوانان، پیگیر بیکاری افراد نیازمند نیز بوده و در حد توان جویای شغلی متناسب برای آن‌ها بوده اند و توانستند با تلاش خود برای تعدادی از افراد شغلی بیابند.
او در پاسخ به این سوال که هدفش از پیگیری مشکلات افراد چیست، می‌گوید: وقتی مردم در انتخابات و راهپیمایی‌های کشور پای کار هستند و همواره از کشور خود پشتیبانی می‌کنند، لایق بهترین ها هستند و ما هم در حد توان هرکاری از عهده‌یمان برآید برای رفع مشکلات آن‌ها انجام خواهیم داد.
حالا با پیگیری‌های او و ده نفر دیگر از اعضای فعال بسیج قرار است به زودی مکانی برای انجام بازی‌های اینترنتی( گیم نت) آماده شود تا هم بچه ها در مکانی باامنیت بالا مشغول به بازی‌های سالم شوند و هم با درنظر گرفتن تخفیفاتی برای افراد عضو بسیج از این فرصت برای جذب بیشتر افراد به بسیج محله استفاده شود.