با تلاش های خانم ساعی طلبه جهادی زوج جوانی که چند ماه بیشتر از آغاز زندگی مشترکشان نمی گذشت و به دلایل مشکلاتی قصد متارکه داشتند، زندگی دوباره ای را آغاز کردند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، اکرم ساعی یکی از برگزیدگان مرحله شهرستانی مهرواره و از خطه استان آذربایجان شرقی شهرستان عجب شیر است که در راستای عملیاتی ساختن آیات قرآن پیرامون موضوع انفاق و حل مشکلات نیازمندان، با احصاء نیازمندی های افراد محله اقدام به تامین اقلام ضروری برای آن‌ها کرده است.
او با هدف لبیک گویی به فرمان رهبر معظم انقلاب و به تبعیت از سنت پیامبر (ص) که مسجد را سنگر و محل حل مشکلات مردم می‌دانستند به فعالیت در پایگاه مسجد می‌پردازد و سعی در رفع مشکلات محله دارد.
این طلبه دغدغه مند با مشاوره هایی که انجام داد و کمکی که از مرکز مشاوره گرفت، توانست زوج جوانی که ۳ماه پس از ازدواج دچار مشکلاتی شده بودند و تصمیم به جدایی گرفته بودند را زندگی دوباره ببخشد و موجبات پایداری زندگی آن ها را فراهم کند.

وی همچنین در زمان شیوع کرونا تلاش های خود را برای خدمت رسانی به مردم مضاعف کرد؛ اقدام به تهیه پارچه و تولید ماسک و پخش آن بین نیازمندان، مشارکت در تهیه غذای گرم به تعداد ۳۰۰ پرس در ماه مبارک رمضان، تهیه گوشی موبایل برای دانش آموزان نیازمند محله، پیگیری برای تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتن یک خانواده نیازمند، پخش بسته های معیشتی، انجام ذبح قربانی در عیدقربان و نیمه شعبان سال گذشته و توزیع آن بین خانواده های نیازمند از جمله فعالیت های وی در این ایام است.


این بانوی طلبه در کنار برگزاری برنامه سخنرانی در روستاها، نیازمندان را شناسایی کرده و تمام همتش را برای حل مشکلات آن‌ها به کار می‌گیرد؛ همچنین پاسخگوی احکام بانوان است و سخنرانی ها و کلاس های بسیاری در مورد سبک زندگی در پایگاه های مختلف برگزار می کند.
شغل او معلمی است و اموراتش را نیز با آن می‌گذارند و بابت سخنرانی و روضه خوانی‌های خود مبلغی دریافت نمی‌کند و اگر هم دریافت کند کل آن را خرج امور نیازمندان می‌کند.


تشویق افراد به مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح در تبلیغ چهره به چهره، همکاری در برنامه های پایگاه محله، ضدعفونی و آماده سازی مساجد برای ماه مبارک رمضان به همراه بانوان محله از دیگر اقدامات این بانوی تلاشگر است.
وی تاکنون ۷ جهیزیه برای نوعروسان بی بضاعت تامین کرده است که یکی از این موارد در روز عید قربان به یک زوج جوان اعطا می‌شود.