مهرواره در شهرستان مهران

روحانی تلاشگری که با هدف محرومیت زدایی اقدامات مختلفی را در روستاهای شهرستان مهران انجام داده و نسبت به اقامه نماز جماعت و برگزاری محافل قرآنی در این روستاها اهتمامی جدی داشته است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام یاسر محمدی متولد سال ۱۳۶۲ و اهل شهرستان مهران استان ایلام است که اقدام به حل مشکل آب شرب روستای گلان این شهرستان کرده و با پیگیری های خود و همکاری دهیاری، شورا و مردم توانسته از طریق لوله کشی از سرچشمه ای در ۵ کیلومتری روستا مشکل آب این منطقه را برطرف نماید.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل همچنین حسینیه غیر قابل استفاده یکی از روستاهای همجوار را که در مسیر مهران قرار دارد و هرساله زائران بسیاری به قصد تشرف به عتبات از آنجا عبور می‌کنند و علاوه بر این در ورودی دو منطقه تفریحی پرتردد قرار دارد و به همین دلایل دارای اهمیت ویژه ای است بازسازی و تجهیز کرد.
او هزینه راه اندازی مجدد این حسینیه را از طریق کمک‌های مردمی، خیرین و با کمک امام جمعه و سپاه تأمین کرد و اکنون به دلیل وجود این حسینیه، نماز جماعت در روستا برگزار می‌شود.
این روحانی فعال در حد توان فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مختلفی را انجام داده است و در طرحی اقدام به برگزاری محفل قرآنی به صورت ماهانه در روستاهای مختلف کرده تا وحدت، آشنایی و ارتباط میان اهالی روستاها حول محور قرآن برقرار شود.
او همچنین یک کارگروهی را در بخش صالح آباد تشکیل داده و فعالین فرهنگی اعم از آقایان و بانوان با هدف نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز جماعت در روستاهای مختلف، گرد یکدیگر جمع شدند و به حل مشکلات روستاهایی که به هر دلیلی در آن‌ها نماز جماعت برگزار نمی‌شد پرداختند.
این روحانی فعال همچنین در سال ۱۳۹۹ با تشکیل گروه جهادی امام رضا(ع) به انجام کارهای ساخت و ساز و به طور کلی محرومیت زدایی اقدام کرد که اکنون حدود ۲۰ نفر در این گروه فعالیت دارند.
حجت الاسلام محمدی حدود دو سال است که به صورت گسترده به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه می‌پردازد و اکنون با راه اندازی صندوق خیریه امام حسن مجتبی(ع) و جمع آوری مبلغ از خیرین، مددجویان و نیازمندان را در زمینه‌های مختلفی یاری می‌کند.