مهرواره در کیاس

امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) روستای چالو، علاوه بر اینکه مروج دین است و در حوزه تبلیغ فعالیت دارد دوشادوش مردم برای رفع مشکلات نیازمندان می‌کوشد ساخت مسجد، خانه عالم و خانه فرهنگی قرآنی از جمله اقدامات انجام شده او در این روستا می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام ولی الله عسگری متولد سال ۱۳۵۹ و اهل شهرستان کیاسر استان مازندران است که پیرو فرمایش رسول اکرم(ص) مبنی بر اینکه افضل عبادات بازکردن گره از مشکلات مردم است، به مرتفع کردن مسائل و مشکلات افراد اقدام کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل،
در کنار اهتمامی که نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی دارد، برای رفع مشکلات محله نیز تلاش کرده
و با پیگیری‌های خود توانسته جاده روستا را آسفالت کند تا بدین وسیله مهمترین مشکل اهالی این منطقه را برطرف نماید.
این روحانی پرتلاش همچنین به رفع مشکلات خانوادگی افراد پرداخته و با کمک بزرگان روستا توانسته یک زوج جوان را که در آستانه متارکه قرار داشتند از تصمیمشان مبنی بر طلاق و جدایی منصرف کند.
او علاوه بر این، یکی دیگر از مشکلات اساسی این منطقه را که ضعیف بودن سرعت اینترنت بوده و در ایام کرونا این مسئله به معضلی برای دانش آموزان تبدیل شده بود، برطرف نمود.
حجت الاسلام عسگری حدود سه سال است در این منطقه مستقر است و تا قبل از حضور او به دلیل عدم وجود خانه عالم، این روستا از وجود یک امام جماعت در روستا بی بهره بود که با پیگیری‌های او زمینی جهت ایجاد خانه عالم وقف شد تا اهالی روستا بعد از او از وجود یک روحانی مستقر در روستا محروم نمانند.
بزرگترین فعالیت این روحانی فعال، احداث مسجدی در کنار خانه عالم این روستا است که برای ساخت آن بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه شده است و تا قبل از ایجاد آن این منطقه فاقد مسجد بوده است.
وی همچنین زمینی را جهت ایجاد خانه فرهنگی قرآنی در اختیار گرفته و درحال انجام کارهای اولیه برای ساخت این مکان است تا فعالیت‌های فرهنگی این منطقه در یک نقطه متمرکز انجام گیرد.
توزیع سبد کالا میان نیازمندان، حل مشکل آبیاری کشاورزی، معرفی چندنفر به کمیته امداد و اعطای وام به نیازمندان از دیگر اقدامات او می‌باشد.
امام جماعت روستای چالو معتقد است به‌جای انجام کمک‌های جزئی به افراد که تنها حکم تسکین را دارند باید تلاش‌هایی جهت اشتغال زایی و درمان دائمی مسائل نیازمندان انجام شود تا افراد بتوانند خودشان به درآمدی دست یافته و از آن ارتزاق نمایند.