مهرواره در مرند

سال ۱۳۸۰ بود که مدرک تربیت معلم قرآنی را از یکی از مؤسسات قرآنی دریافت کردم و چون علاقه بسیاری به فعالیت در این زمینه داشتم، به مساجد مختلف شهر مراجعه کردم، اما به دلایل مختلف فرصت تدریس قرآن برای من فراهم نشد و چون سرمایه لازم جهت اجاره کردن مکانی برای اختصاص به اینکار را نداشتم به پیشنهاد همسرم منزل شخصی خودمان را تبدیل به مؤسسه قرآنی کردم و فعالیت در این زمینه را از همان سال آغاز نمودم.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
زهرا زرین کار متولد سال ۱۳۵۰ و اهل مرند از توابع استان آذربایجان شرقی است که سال‌هاست منزل شخصی خود را که در یکی از مناطق آسیب شهرش می‌باشد تبدیل به مؤسسه قرآنی کرده است.


او پس از شیوع کرونا و مشکلاتی که در معیشت مردم پدید آمد، دیگر فقط به فعالیت قرآنی اکتفا نکرد و به برکت همین جلسات قرآنی توانست به بخشی از مشکلات مردم نیز تا حد توان رسیدگی کند.
این بانوی دغدغه‌مند اقدامات خیرخواهانه مختلفی را در این مؤسسه طی این مدت انجام داده از ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه و بسته‌های معیشتی تا مشاوره دادن به افرادی که در زندگی خود دچار مشکلاتی شده‌اند را پیگیری کرده است.


مؤسسه قرآنی او که “ریحانة النبی” نام گرفته در همه رشته‌های قرآنی برای رده‌های سنی ۷ سال به بالا کلاس‌ برگزار می‌کند و در سه شنبه هرهفته در همین مکان جلسه عمومی دعای توسل برگزار می‌شود که عمده منابع مالی لازم برای فعالیت‌های نیکوکارانه در همین جلسات جمع آوری می‌شود.
خانم زرین کار تنها در یکسال اخیر توانسته چند کمک جهیزیه برای زوجین بی بضاعت فراهم کند و هزینه دو عمل جراحی بیماران نیازمند را نیز مهیا کرده است.
منابع فعالیت‌های او صرفا مردمی و با جمع آوری کمک‌های ناچیز مردمی فراهم می‌شود و بخش عمده‌ای از این منابع از هزینه شخصی خودشان و مشارکت همسرش فراهم می‌شود.
این بانوی تلاشگر با توجه به اینکه در یک منطقه کم برخوردار ساکن است از عمده افرادی که در کلاس‌های او شرکت می‌کنند، هزینه‌ای نیز دریافت نمی‌کند.
خانم زرین کار علاوه براین توجه خاصی به مناسبت‌های مذهبی دارد و همواره سعی کرده در اعیاد چهارده معصوم و ایام شهادت اهل بیت(س) مراسماتی را با هزینه شخصی خود در این مؤسسه برگزار کند.