مهرواره محله همدل در ماهشهر

یکی از شرکت کنندگان مهرواره محله همدل از راه اندازی پویشی برای تهیه و تعمیر کولرگازی برای نیازمندان ماهشهری خبر داد و گفت: کسی باور نمی‌کرد که با کمک خیرین در نخستین سال ۱٫۵ میلیارد تومان برای تهیه کولر جمع آوری شد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، طارق عساکره، کارگر پتروشیمی امیرکبیر در  بندر ماهشهر با اشاره به فعالیت های خود در این شهر و مسئله ای که در مهرواره ثبت کرده است، گفت: از اسفندماه سال ۹۸ فعالیتی را کلید زدیم به اسم پویش مهر مهدوی و با توجه به هوای بسیار گرم ماهشهر در این پویش اقدام به تهیه کولر نو و دسته دوم برای نیازمندان کردیم.

عساکره اظهار داشت: این کار بدون مشارکت هیچ ارگانی و به صورت کاملاً مردمی انجام شد و ما توانستیم با کمک خیرین تا شهریور ۹۹ تعداد ۱۵۰ دستگاه کولر دست دوم را برای خانواده های فاقد کولر تهیه کنیم. این از برکت کار برای امام زمان(عج) است که در سال اول ۱٫۵ میلیارد تومان برای تهیه کولر جمع آوری شد و این باورکردنی نبود.

این فعال جهادی ادامه داد: در کنار خرید کولرهای دست دوم با کمک سه تعمیرکار در شهر ماهشهر به تعمیر کولرهای گازی نیازمندان پرداختیم؛ این تعمیرکاران با تخفیف ۵۰ درصدی کولرها را سرویس کردند و برای دریافت هزینه هم به ما فرصت دادند تا منابع از جانب خیرین تأمین شود.

عساکره بیان داشت: تاکنون بیش از ۵۰۰ کولر گازی تعمیر شده است و از ابتدای سال جدید تاکنون ۵۰ دستگاه کولر برای نیازمندان نیز خریداری شده است که با توجه به درخواست خیرین ۳۰ دستگاه از کولرهای خریداری شده نو هستند.

این فعال جهادی با اشاره به دیگر فعالیت های خود گفت: فعالیت ما اکنون در سطح شهرستان شناخته شده است و ما توانسته ایم خدمات خود را گسترش دهیم. یکی دیگر از کارهای ما تهیه وسایل گرمایشی برای نیازمندان در فصول سرما است.

عساکره اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۱۰۰ بخاری، ۴۰ آبگرمکن، تعدادی پتو و موکت با کمک خیرین تهیه و به نیازمندان اهدا شد و در کنار این تلاش کردیم تا در بازسازی خانه های نیازمندان نیز این عزیزان را یاری کنیم.