مهرواره در شهرستان لردگان

آقای شهبازی از جمله جهادگرانی است که علاوه بر خدمت‌رسانی به مردم شهرستان خود، از ارائه خدمات به مردمان مناطق دوردست و صعب العبور غافل نشده و سعی کرده در حد توان دستگیر مشکلات مردمان این مناطق باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
روح الله شهبازی متولد سال ۱۳۶۸ و اهل شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری است که به عنوان مسئول پایگاه بسیج در مسجد امام رضا(ع) این شهرستان فعالیت دارد و به ایجاد یک مجموعه تربیت محور با هدف کادرسازی و جریان سازی در مدرسه، خانه و محله دانش آموزان اقدام کرده است و هیئت دانش آموزی انصار المهدی را نیز شکل داده است.
او قریب به ۱۲ سال است که به صورت جهادی در زمینه عمرانی، بهداشتی، درمان، آسیب های اجتماعی و کمک‌های تحصیلی فعالیت دارد و اکنون برای حدود ۳۰۰ نفر از دانش آموزان پسر در دو مقطع متوسطه اول و دوم به صورت هفتگی برنامه‌های مختلفی اعم از ورزش، گعده و خیمه های تربیتی معرفتی برگزار می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل همچنین برای این دانش آموزان برنامه‌های تحصیلی، علمی، آموزشی و مدیریت زمان و برای دانش آموزان کنکوری نیز بسته‌های ویژه علمی آموزشی تدارک می‌بیند و مسابقات و جشنواره‌هایی را نیز برای آنان برگزار می‌کند.
مجموعه ای که توسط آقای شهبازی ایجاد شده، دارای
۱۰ مربی دانشجو و طلبه است که در زمینه‌های تربیتی و تحصیلی دانش آموزان در این مجموعه به فعالیت می‌پردازند.
این مرد تلاشگر در محله‌ای با ۱۲ هزار نفر جمعیت فعالیت دارد و علاوه بر این اقدامات سعی در شناسایی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها، تهدیدها و آسیب های منطقه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، دینی و اجتماعی داشته و به یک بانک اطلاعاتی خوب از محله دست یافته و بوسیله این داده اطلاعاتی، انجام فعالیت‌های مختلفی را برای این منطقه برنامه‌ریزی کرده است.
پایگاه اصلی فعالیت‌های این مرد جهادی مسجد محله است که در اوج کرونا نیز با انتشار فراخوان مواسات و کمک مؤمنانه توانست تعداد قابل توجهی بسته‌های معیشتی تهیه و میان نیازمندان توزیع کند و به همراه دیگر اعضای فعال مسجد در این ایام به ضدعفونی معابر شهر نیز پرداختند.
این مرد دغدغه‌مند با همراهی سایر اعضای مجموعه، علاوه بر این به ساخت و ساز خانه برای نیازمندان، دیوارکشی منازل افراد کم برخوردار، انجام کارهای تأسیساتی آن‌ها، تکمیل خانه عالم، حسینیه و مسجد نیز اقدام کرده‌اند.
آن‌ها علاوه بر محله خود در سطح شهرستان و روستاهای محروم نیز خدمت‌رسانی می‌کنند و با انجام بازدید‌های میدانی با حفظ کرامت و شأنیت افراد، خانواده‌های نیازمند را شناسایی و خدماتی را به آن‌ها ارائه می‌دهند.
آقای شهبازی منابع لازم جهت انجام فعالیت‌هایش را از طریق خیرین جذب می‌کند و برای انجام برخی از اقدامات دستگاه‌های همسو همچون اداره راه و شهرسازی، سپاه و بسیج را نیز پای کار می‌آورد و با کمک آن‌ها اقدامات خود را پیش می‌برد.
او اهتمام بسیاری برای خدمت‌رسانی به روستاهای کوهستانی و صعب العبور شهرستان دارد و تاکنون خدماتی را به این مناطق ارائه داده است.
این مرد جهادی با رایزنی با دامپزشکی شهرستان توانست بستری را جهت واکسینه شدن دام‌های روستائیان مناطق دوردست فراهم کند.
او همچنین به تهیه لوازم التحریر، کفش و لباس گرم برای دانش آموزان این منطقه اقدام کرد و مادران باردار این روستاها را که برای انجام سونوگرافی و آزمایش های بارداری در مضیقه قرار داشتند با رایزنی با پزشکان شهر یاری نمود.
آقای شهبازی از دوران نوجوانی فعالیت خود را به عنوان امدادگر هلال احمر آغاز کرد و از همان زمان شاهد کمک رسانی این نهاد به مناطق محروم و دوردست بوده و در چنین جوی رشد می‌کند و با توجه به اینکه انجام چنین اقدامات انسان دوستانه‌ای ریشه در خانواده او که مذهبی و انقلابی هستند نیز داشت به همین دلیل به انجام چنین کارهایی علاقه‌مند شد.
او شهرستان خود را یکی از مناطق محروم معرفی می‌کند که دارای ۳۶۶ روستا است و با مرکز استان حدود دوساعت و نیم فاصله دارد و دارای مناطق روستایی و عشایری است به همین دلیل سعی در خدمت‌رسانی به مردمان این منطقه دارد و پیگیری مشکلات آن‌ها به دغدغه و مطالبه جدی او تبدیل شده و سعی دارد در حد توان گره‌ای از مشکلات این مردم بگشاید.