مهرواره در شهرستان لنگرود

حجت الاسلام ضابطی به‌دنبال راهکاری جهت تقویت دانش آموزان ضعیف، اقدام به اجرای طرح نهضت جهش علمی دانش آموزی می‌کند و با استفاده از دانش آموزان موفق این طرح را در دوسال متوالی اجرا می‌کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مجتبی ضابطی متولد سال ۱۳۷۲ و اهل شهرستان لنگرود استان گیلان است که حدود دو سال است که در مسجد حقیقت جو این شهرستان مشغول به فعالیت است.
او با راه اندازی کانون فرهنگی هنری بلال، اقدام به انجام کارهای فرهنگی مختلف در محله کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، حدود دوسال است که با همدل کردن دانش آموزان با یکدیگر سعی در ارتقای سطح تحصیلی آن‌ها دارد.
او سال گذشته به دلیل آموزش از راه دور و افت تحصیلی دانش آموزان، به صورت خودجوش و برای جبران این مسئله تصمیم می‌گیرد فعالیت‌هایی را انجام دهد.
او در این راستا برای هر کلاس‌ مدرسه‌، یک نماینده‌ای که هم از لحاظ درسی در سطح بالایی قرار داشته باشد و هم اخلاق و منش انجام کارهای جهادی را داشته باشد، به عنوان پشتیبان انتخاب می‌کند و دانش آموزان کلاس ها را به سه قسمت تقسیم می‌کند و ۴۰ نفر از افراد با معدل بالای ۱۸ را شناسایی و از هرکدام از آن‌ها درخواست می‌کند تا تعدادی از دانش آموزان ضعیف را در مسائل درسی یاری کنند.
این طرح به انتخاب پشتیبان‌ها “نجد” نام می‌گیرد که مخفف نهضت جهش علمی دانش آموزی است و در آن، ۴۰ دانش آموز انتخابی به عنوان همیاران طرح نجد و سایر دانش آموزان نیز اعضای طرح نجد تلقی می‌شوند که با هماهنگی پشتیبان‌ها، دو روز در هفته برای اعضای طرح نجد توسط همیاران کلاس برگزار می‌شود و بدین شکل همیاران نجد دیگر دانش آموزان را در زمینه تحصیلی یاری می‌کنند.
آقای ضابطی امسال برای افزایش کیفیت کار، ۲۰ نفر از همیاران را حذف و ۲۰ نفر از بهترین‌ها را برای انجام اینکار انتخاب نمود تا طرح نجد را برای دومین سال متوالی با کیفیت بهتری اجرا نماید.
او افزون بر این به برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش‌آموزان اقدام کرده و از چند معلم جهادی برای انجام اینکار بهره گرفته است.
این روحانی دغدغه مند در زمینه اجتماعی نیز اقداماتی را در حد توان انجام داده است؛ که خرید
۶ تبلت برای دانش آموزان نیازمند با کمک اولیای دیگر دانش آموزان و خیرین، تهیه پک های آموزشی، اهدای لوازم التحریر به دانش آموزان کم برخوردار، تهیه کفش، لباس گرم برای آن‌‌ها و فراهم کردن اقلام ضروری زندگی برای خانواده‌های این دانش آموزان از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد.